“Köklerimizi Bileceğiz, Köklerimizden Besleneceğiz”

“Köklerimizi Bileceğiz, Köklerimizden Besleneceğiz”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 25.10.2021
88
A+
A-

“Gelin Tanış Olalım: Yunus Emre’den Esintiler” panelinde konuşan Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, “Biz köklerimizi bileceğiz, köklerimizden besleneceğiz ki ülke olarak gelişme, ilerleme iddiasında bulunalım” diye konuştu.

Manisa’da Anadolu Mektebi Yazar Okumaları kapsamında “Gelin Tanış Olalım: Yunus Emre’ den Esintiler” paneli düzenlendi.

Panelde konuşan Vali Yaşar Karadeniz, Anadolu Mektebi’nin Manisa’da program yapmasından dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Birçok okuma kampanyasının yapıldığını ifade den Vali Karadeniz, “Birçok yerde çalışmalar yapılıyor ama şunu samimiyetle, içtenlikle söylüyorum, Anadolu Mektebi’nin yaptığı faaliyet hepsinden nitelik olarak ayrılıyor. Çalışmaları süreklilik arz ediyor, sonuç odaklı oluyor. Bu anlamda bize sadece okuma kampanyalarında değil, yaptığımız başka işlerde de örnek olması gereken bir nitelik taşıyor” dedi.

“KÜLTÜRÜMÜZÜN KIYMETİNİ BİLELİM”

Anadolu Mektebi’nin yürüttüğü faaliyetin gençlere büyük katkı sağladığını da belirten Karadeniz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir defa gençlerimizin köklerimize inmesini sağlıyor. Bu önemli bir konu çünkü biz köklerimizi bileceğiz, köklerimizden besleneceğiz ki ülke olarak gelişme, ilerleme iddiasında bulunalım. Bir ağacın kökleri ne kadar sağlam olursa veya o köklerden ne kadar iyi beslenirse o ağaç gelişir. Kökü sağlam ama ağaç iyi beslenemiyorsa o ağaç yeterli gelişmez. Bizim de kökümüz çok şükür kültürel anlamda çok sağlamdır. Belki de dünyada eşsiz bir kültüre sahip milletiz. Yeter ki biz bunun kıymetini bilelim.” .

Eski bakanlardan ve Anadolu Mektebim Yönetim Kurulu Başkanı Sami Güçlü de yaptığı konuşmada, yaptıkları işin arkasında önemli bir emeğin olduğunu söyledi. 

Bu dönemde okumaya yönelmenin önemli olduğunun altını çizen Güçlü, “Buradaki arkadaşlarımız 2020’nin temmuz ayında Yunus Emre’yi okumaya başladılar. Bu okumalarda 13 kitap, 5 makale seçildi. Yapılan çalışmalarla Yunus anlaşılır hale geliyor. Yunus Emre ve Mevlana’yı Anadolu Mektebi’nin yazarları arasına dahil ettik” diye konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.