Kırsal Bölgelerin Sorunları Yerinde Tespit Ediliyor

Kırsal Bölgelerin Sorunları Yerinde Tespit Ediliyor
REKLAM ALANI
20.12.2022
6
A+
A-

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, kırsal kesimin ihtiyaç ve taleplerini yerinde tespit etmek için gerçekleştirdiği köy ziyaretlerine merkeze bağlı Yayladamı, Akhisar, Börgenek ve Yeniköy’le devam etti.

Köy ziyaretlerinde Vali Mahmut Çuhadar’a Vali Yardımcısı Mehmet Yasin Erkan ve Tarım ve Orman İl Müdürü Nurettin Kıyas eşlik etti.

Çuhadar, kırsal kesime bugüne kadar ulaşım ve alt yapı hizmetleri başta olmak üzere ekonomik ve sosyal alt yapıyı güçlendirmek ve vatandaşın yaşam kalitesini artırmak amacıyla vatandaşlarımıza meyve fidanı desteği ve önemli tarımsal projeleri bir bir hayata geçirdiklerini söyledi.

Ziyaret ettiği köylerde vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan Çuhadar, kendisini karşılayan vatandaşlarla tek tek tokalaşarak köy muhtarları ve vatandaşlarla sohbet edip, taleplerini dinledi, ihtiyaç ve sorunlar hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Ziyaret programıyla Börgenek ilk ve ortaokulunu da ziyaret eden Vali Mahmut Çuhadar, okulun ihtiyaç ve talepleri hakkında öğretmenlerden bilgi alıp, öğrencilerle sohbet ederek derslerinde başarılar diledi.

“DEVLETİN KAYNAKLARI, MİLLETİN EMRİNDE”

Çuhadar, “Kırsalda yaşam kalitesini artırmak amacıyla devletimizin kaynakları milletimizin emrindedir. Yapılan hizmetlerde köylerimiz arasında herhangi bir ayrım yapmadan öncelik sırasına göre eksiklikleri tespit edip buna göre çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yaptığımız tüm yatırım ve çalışmalarda devletimizin sıcaklığını vatandaşlarımıza daima hissettiriyoruz. Artık şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, ülke genelinde kentlerde hep birlikte gördüğümüz, hissettiğimiz ve yaşadığımız kalkınma ve gelişme hamlesi bugün köylerimize kadar uzanmıştır.” dedi.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren köylü vatandaşlar ise köylerinin sorunlarının çözümüne ilişkin gösterdikleri yakın ilgi ve alakadan dolayı Vali Mahmut Çuhadar’a teşekkür etti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.