“Kirli Siyasetinizi Şehit Ailelerinden Uzak Tutun”

“Kirli Siyasetinizi Şehit Ailelerinden Uzak Tutun”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.11.2021
82
A+
A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın şehit yakınına küfür etmesine tepki göstererek, “Şehitlerimiz, başımızın tacıdır. Bu ülke için feda-i can eden Şehitlerimizin ailesine hakaretin üzerinden 32 saat geçti. Ses yok. Kirli siyasetinizi Şehitlerimizin ailelerinden uzak tutun” açıklamasında bulundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Bingöl’de esnaf ziyaretinde bulunduğu sırada Lütfü Türkkan, Akşener’i protesto eden Tahir Gümren isimli şehit yakınının kulağına eğilerek sinkaflı bir küfür etmişti. Bunun üzerine büyük tepki alan Türkkan, önce sosyal medyadan küfür ettiğini inkar etmiş ancak sonradan yayınladığı bir video ile küfür ettiğini kabul etmişti.

İYİ Parti’nin Türkkan hakkında ne karar vereceği henüz netleşmezken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İYİ Parti ve Türkkan’a sert tepki gösterdi.

“ŞEHİTLERİMİZ, BAŞIMIZIN TACIDIR”

Sosyal medya üzerinden bir açıklama yapan Soylu, “Şehitlerimiz, başımızın tacıdır. Şehitlerimizin bizlere emaneti aileleri, başımızın tacıdır. Bu ülke için feda-i can eden Şehitlerimizin ailesine hakaretin üzerinden 32 saat geçti. Ses yok. Kirli siyasetinizi Şehitlerimizin ailelerinden uzak tutun” ifadelerini kullandı.

Parti yöneticileri ve milletvekilleriyle Bingöl’e giden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Genç Caddesi’nde esnaf ziyaretinde bulundu. Akşener’in esnaf ziyareti sırasında şehit yakını olduğunu iddia eden bir kişi, İYİ Parti’nin HDP ile yakın ilişki kurduğunu savunarak tepkisini dile getirdi. Bunun üzerine polis ekiplerinin bölgeden uzaklaştırmaya çalıştığı kişinin yanına giden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, boynuna sarılarak bir süre dinlediği kişiye sinkaflı sözler sarf etti.

ÖNCE İNKAR, SONRA ÖZÜR

Lütfü Türkkan, sosyal medyada paylaşılan görüntülerin ardından yaptığı ilk açıklamada, “Provokasyon için gönderdiğiniz adamların oyunu bitmedi bir türlü. Bu kez de Akşener’e sosyal medyada küfür ettiği için ceza alan bir provokatöre bırakın herhangi bir kötü ifadeyi, aksine kendisine sarılarak birlikte yürüdüğüm halde bu kez ‘ağır küfür etti’ diye yayınlamışsınız” ifadelerini kullandı.

Görüntülerde küfür ettiği anlaşılan Türkkan, daha sonra yayımladığı videoda ise “Bingöl’de daha önce Sayın Meral Akşener’e sosyal medyadan hakaret ve küfür eden bir vatandaş karşımıza çıkarak şimdi burada ifade etmek istemediğim birtakım lafları söylemeye devam etti. Ben de onu o kalabalıktan uzaklaştırmak isterken hiç yapmamam gereken bir şey yapmışım, hakaret etmişim, kötü sözler söylemişim. Bunlar hiç hoş olmayan bana da yakışmayan ifadeler. Ben o yüzden başta bütün milletimizden, bir kadın olması hasebiyle Genel Başkanımızdan özür diliyorum” savunması yaptı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.