Kırıkkale’ye 3 Yılda Kendisini Amorti Edecek Yatırım

Kırıkkale’ye 3 Yılda Kendisini Amorti Edecek Yatırım
MOBİL REKLAM ALANI
25.06.2022
75
A+
A-

Kırıkkale’nin beton yol kapasitesini artırmak için kurulun Keskin Beton Santrali’nin açılışı gerçekleştirildi.

Açılış töreninde konuşan Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, çok iyi bir takım çalışmasıyla Keskin Beton Santrali’nin kurulduğuna işaret etti.

Vali Tekbıyıkoğlu, “Kırıkkale’ye geldiğim zaman ilk dikkatimi çeken hususlardan bir tanesi yollarımızın durumuydu. Biz burada kalıcı işler yapmak istiyoruz. Geçen sene 51.5 kilometre yol yaptık. Bu sene bunun iki katı kadar yol yapacağız” diye konuştu.

Köy yollarının yapılmasıyla, köylerin şehirleşerek kamu hizmetlerine daha kısa sürede ulaşacağının altını çizen Vali Tekbıyıkoğlu, “Yol sadece arabaların geçtiği bir güzergah değildir. Köy yolları aynı zamanda, sağlık ve emniyet hizmetlerini köylünün ayağına getiren, böylelikle huzuru sükunu sağlayan, çocuklarımızın daha iyi eğitim almasını sağlayan, şehrimizdeki kamu hizmetlerinin hepsine çok daha kısa ve çok daha zahmetsiz bir şekilde ulaşma vesilesidir” şeklinde konuştu.

YAPILAN YATIRIMIN MALİYETİ 3 YILDA GERİ ALINACAK

Vali Tekbıyıkoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Açılışını gerçekleştirdiğimiz beton santralle üretim kapasitemizi ikiye katlamış olurken, Keskin’e yapacağımız operasyonunun nakliye maliyetlerini de çok daha aza indirmiş olduk.

Yani burada yapılan beton santral, Keskinle beraber Karakeçili, Çelebi ilçelerimizin de köy yol ağlarına hizmet edecek. Bunu yaklaşık 5 milyon gibi çok cüzi bir rakama bitirdik. Santral, bu maliyeti de 3 sene içerisinde, bu söylediğim özelliklerden dolayı, kendi kendini amorti edecek bir kazanıma sahip. 3 senede verilen yatırımın maliyetinin tekrar geri alınması, ticaretin hiçbir kısmında yok. 

Balışeyh ilçemizde de bir tane daha beton santrali açacağız ve üretim kapasitemizi 3’e katlamış olacağız. Geçtiğimiz yıllarda ki ürettiğimiz beton üretiminin, çok daha fazlasını üretmiş olacağız. Emeği geçen bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim.” 

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can da Keskin ilçesinin tarihi bir an yaşadığını belirterek, “Pandemiyi atlattık ardından savaş, kuraklık, gıda ve enerjide sıkıntılar var. Bu sıkıntılara rağmen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde dünya çapında devasa eserler üretmeye devam ediyoruz. ‘Aşkla koşan yorulmaz’ demiş üstat. Cumhurbaşkanımız ve emrindekiler hep beraber gece gündüz memleketimize, milletimize hizmet etmek için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Tekbıyıkoğlu, protokol üyeleri ile birlikte beton santralinin açılışını gerçekleştirildi.

Açılış törenine ayrıca Kırıkkale Belediye Başkan Vekili Halil Danacı, Keskin Kaymakamı Tunahan Çil ve öteki ilgililer katıldı.

MOBİL REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.