Kırıkkale Valisi’nden Düğünlerde Aşı Çağrısı

Kırıkkale Valisi’nden Düğünlerde Aşı Çağrısı
REKLAM ALANI
31.07.2021
64
A+
A-

Kırıkkale’de valilik, koronavirüs ile mücadele kapsamında sokak ve düğünlere giderek vatandaşları aşıya davet etti.

Türkiye’nin dört bir yanında aşı çağrılarına yönelik çalışmalar devam ediyor. Kırıkkale Valiliği, korona vaka sayılarında artışın önüne geçebilmek için faaliyetlerini sürdürüyor.

İl Salgın Denetim Merkezi ekiplerince, kentteki sokak ve salon düğünlerinde aşı çağrısı yapıldı. Düğün sahiplerine davetlilerin korona tedbirlerine uymaları istendi. Yapılan maske kontrollerinde bazı vatandaşlara uyarı yapıldı.

Ayrıca, sokak düğünlerinde de silah kullanılmaması talep edildi.

Düğünlerde yapılan uyarıda, Kıymetli vatandaşlarımız, yayılım hızı fazla olan Delta veryantı virüsüne karşı korumada aşı yaptırmayan kişilerin hızlıca birinci doz aşılarını yaptırması, tam koruma sağlanması için de ikinci ve üçüncü doz aşıların yaptırılması önem arz etmektedir. Salgın döneminde maske mesafe kurallarına tereddüt etmeden tedbirlere devam etmemiz, kalabalık ve havasız ortamlardan uzak durmamız gerekmektedir” ifadesi kullanıldı.

Valilik, koronavirüs salgınına karşı Kırıkkale’de gerçekleştirilen toplam aşı sayısının 260 bin olduğunu ve 142 bin kişiye birinci doz, 98 bin kişiye de ikinci doz aşının uygulandığını belirtti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.