Kiraz Bahçelerine Kaymakam Eli

Kiraz Bahçelerine Kaymakam Eli
Yayınlama: 16.04.2024
A+
A-

Afyonkarahisar Sultandağı Kaymakamı Tunahan NAS, beraberinde İlçe Tarım ve Orman Müdürü Halil İbrahim ÖNDER ile birlikte ilçede bulunan kiraz bahçelerini ziyaret etti. Baharın müjdecisi kiraz çiçekleriyle donanan bahçeler, görsel bir şölen sunuyor.

Kaymakam Nas ve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Önder, kiraz çiçeği döneminin başlamasıyla birlikte bölgedeki bahçeleri yakından inceleyerek, üreticilerden bilgi aldılar. Kirazların sağlıklı büyümesi ve verimliliği için yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Nas ve Önder, üreticilere desteklerinin süreceğini vurguladılar.Kiraz bahçelerinde yapılan incelemelerde, çiftçilerin ekim öncesi ve ekim sonrası uygulamalarıyla ilgili bilgilendirme yapıldı.

Ayrıca, tarımsal sulama ve gübreleme konularında da çiftçilere teknik destek sağlandı.Sultandağı Kaymakamı Tunahan NAS, kiraz üreticilerinin emeklerini ve çalışmalarını takdirle karşıladıklarını belirterek, bölgenin tarımsal potansiyelinin artırılması için ellerinden gelen desteği vermeye devam edeceklerini ifade etti

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.