“Kim Bu Devlet Gelmedi Diyenler?”

“Kim Bu Devlet Gelmedi Diyenler?”
REKLAM ALANI
28.08.2021
76
A+
A-

Manavgat ilçesindeki yangında hasar gören evlerinin yerine Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un talimatıyla yeni ev yapılan çift, “Kim bu devlet gelmedi diyenler? Devletim bir gün sonra geldi” şeklinde tepki gösterdi.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde meydana gelen yangının ardından afetzedelerin yaraları hızla sarılıyor.

Karaöz Mahallesi’nde yangından etkilenen evlerinin sağlam kalan bir göz odasında yaşamaya başlayan 80 yaşındaki İbrahim Deniz ve 70 yaşındaki yatalak eşi  Ayşe Deniz’in durumunu gören Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yeni ev yapılması talimatının ardından hasar tespit çalışmalarının sonlandırılmasıyla temeli atılan evin yapımı tamamlandı.

EV İLE BERABER BAHÇE DE OLUŞTURULDU

Tek katlı, yöresel mimariye uygun inşa edilen evde yangına dayanıklı malzeme kullanıldı. Yatağa bağımlı yaşayan Ayşe Deniz’in durumu da düşünülerek 140 metrekare kullanım alanına projelendirilen evin bitirilmesi yaşlı çifti duygulandırdı.

Meyve ağaçları, çim ekimi gibi peyzaj çalışmaları da yapılan evin önünde, çiftin ekim yapabilmesine olanak sağlayacak küçük bir bahçe de oluşturuldu.

İbrahim Deniz, yangından bir gün sonra Bakan Kurum’un geldiğini ve evin yapılması talimatını verdiğini söyledi.

DEVLET BURADA, EN İYİSİNİ YAPTILAR

Kurum’u oğlu gibi görüp sevdiğini ifade eden Deniz, en büyük isteğinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yeni evinde ağırlamak ve kendisine çay ikram etmek olduğunu dile getirdi.

Deniz, “Kim bu ‘Devlet gelmedi’ diyenler? Devletim bir gün sonra geldi. Yangından bir gün sonra geldiler buraya. Devlet burada. En iyisini de yaptılar” diye konuştu.

Ayşe Deniz de kendilerine yardım edenlere minnettar olduğunu dile getirdi. Yeni evini çok beğendiğini söyleyen Ayşe Deniz, artık rahat edebileceğini ifade etti.

Deniz, “Allah razı olsun devletimizden, milletimizden ve bakanımızdan. Hepsi sağolsun” dedi.

BAKAN KURUM, TALİMAT VERMİŞTİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Manavgat’taki orman yangınından etkilenen Karaöz Mahallesi’nde 3 Ağustos’ta incelemelerde bulunmuş, evleri yanan Deniz çiftiyle bir süre sohbet etmişti.

Deniz çiftinin yaşamlarını bir bölümü hasar gören odada sürdüğünü fark eden Kurum, kendilerine başka bir yere yerleştirilmeleri teklifinde bulunmuş ancak çift bunu kabul etmemişti. Bunun üzerine Kurum, hasar tespit çalışmaları biter bitmez ilk olarak Deniz çiftinin evinin yapılması talimatını vermişti.

Mahalledeki hasar tespit çalışmalarının hemen ardından çiftin yeni evinin temeli atılmıştı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.