Kıbrıs Gazisi’nin Bağında Yılın İlk Hasadı Vali’den

Kıbrıs Gazisi’nin Bağında Yılın İlk Hasadı Vali’den
Yayınlama: 04.10.2021
A+
A-

Yalvaç ilçesinde incelemelerde bulunan Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, şehit ailesiyle Kıbrıs Gazisi Tuncay Turan’a da ziyarette bulundu. Vali Seymenoğlu, Kıbrıs Gazisi Tuncay Turan’ın üzüm bağında ilk hasada katıldı.

Vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerin aileleri ve kahraman gazilerle bir araya gelen Vali Ömer Seymenoğlu Yalvaç ilçe programı kapsamında Komando Er Hayrettin Gürlek’in ailesini ve Kıbrıs Gazisi Tuncay Turan’ı ikametlerinde ziyaret etti.

Vali Seymenoğlu, 1993  yılında hain terör örgütü üyeleri ile girdiği çatışmada şehit düşen Komando Er Hayrettin Gürlek’in Özgüney Köyü’nde  ikamet eden annesi Hatice Gürlek ve babası Sayın Abdullah Gürlek’e ziyarette bulundu. Ziyarette hayrettin Gürlek’in ruhu için Kur’an-ı Kerim tilaveti sunularak dualar edildi.

KÖYLÜLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ

Ardından Vali Seymenoğlu, 20 Temmuz 1974 tarihinde gerçekleşen Kıbrıs Barış Harekatı’nda gazi olan Tuncay Turan’ı Kuyucak Köyü’ndeki bağ evinde ziyaret  edip, Turan’ın üzüm bağında incelemelerde bulundu. Seymenoğlu burada Gazi Turan’ın arazisinde temsili olarak ilk hasadı gerçekleştirdi.

Vali Seymenoğlu beraberindeki Yalvaç Kaymakamı Haluk Şimşek, Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü ile Kuyucak Köyü meydanında köylülerle bir araya geldi. Köylülerin talep ve önerilerini dinleyen Seymenoğlu, köyde üzüm yetiştiriciliği ve pazarlaması konusunda özel çalışma yapılması konusunda ilgili birimlere talimat verdi. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.