Kazada Ölen Öğretmen Özge Kılıç’ın İsmi Nevşehir’deki Okulda Yaşatılacak

Kazada Ölen Öğretmen Özge Kılıç’ın İsmi Nevşehir’deki Okulda Yaşatılacak
REKLAM ALANI
26.09.2022
13
A+
A-

Erzurum’da görev yapacağı okuluna giderken trafik kazasında hayatını kaybeden öğretmen Özge Kılıç’ın ismi, Nevşehir’de bir okulda yaşatılacak.

Memleketi Isparta’dan atandığı ilk görev yeri Erzurum’a giderken geçirdiği trafik kazası sonucu vefat eden 25 yaşındaki öğretmen Özge Kılıç’ın isminin yaşatılması amacıyla Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nce Gazi Ortaokulu’nda “Öğretmen Özge Kılıç Sanat Sokağı” oluşturuldu.

Müzik, görsel sanatlar, matematik ve kitap okuma salonlarının bulunduğu alanın açılışı Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ve İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat tarafından yapıldı.

Fotoğraf bilgisi: Erzurum’da görev yapacağı okuluna giderken trafik kazasında hayatını kaybeden öğretmen Özge Kılıç’ın ismi, Nevşehir’de bir okulda yaşatılacak. Kılıç’ın isminin yaşatılması amacıyla Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğünce Gazi Ortaokulu’nda “Öğretmen Özge Kılıç Sanat Sokağı” oluşturuldu. Müzik, görsel sanatlar, matematik ve kitap okuma salonlarının bulunduğu alanın açılışı Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ve İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat tarafından yapıldı. Müzik atölyesinde bağlama çalan öğrenciye eşlik eden Becel ve Polat, Aşık Veysel’in “Uzun ince bir yoldayım” türküsünü seslendirdi.

Açılışın ardından sınıfları gezen Becel, öğrencilerle sohbet etti.

Müzik atölyesinde bağlama çalan öğrenciye eşlik eden Becel ve Polat, Aşık Veysel’in “Uzun ince bir yoldayım” türküsünü seslendirdi.

Becel, gazetecilere, trafik kazasında yaşamını yitiren genç öğretmeni saygıyla andıklarını belirterek, “Göreve başlayamayan sınıf öğretmeni Özge Kılıç’ın ismini burada yaşatmak istedik. Hem gönüllerde hem duvarda ismi yaşayacak.” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.