Kayseri Yeni Projelerle Turizmde İvme Kazandı

Kayseri Yeni Projelerle Turizmde İvme Kazandı
REKLAM ALANI
31.10.2022
35
A+
A-

Anadolu’nun her köşesi, her bucağı tarihi ve doğal güzellikleriyle ayrı bir özelliğe sahip. Yeter ki o doğal güzelliklerin görülmesi için gerekli adımları atan ve öne çıkaran olsun. Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar Valiliği’nin ardından Kayseri’de de görev yaptığı kentin hem doğal hem kültürel mirasını ziyaretçilerin odak noktası haline getirmekte kararlı.

Yurdun her karışı tarihi, kültürü, doğal güzelliğiyle  saklı cennet olarak keşfedilmeyi bekliyor. O saklı güzellikler kendilerini dünyaya tanıtacak projelere imza atacak idarecilerin elinde şekillenirse bir değer kazanıyor. Afyonkarahisar’daki doğal güzellikler ve kültürel varlıkların dünyaya tanıtılmasında büyük çabaları olan Vali Gökmen Çiçek, şimdi de Kayseri’nin değerlerini tanıtmak için yoğun mesai harcıyor. Şehirde Valilik, Büyükşehir Belediyesi, kaymakamlıklar ve ilçe belediyeleri koordinasyonunda turizm bölgeleri ön plana çıkarılıp, ziyaretçiler için cazip hale getirilecek projelere imza atılıyor.

10 Haziran 2020’de Afyonkarahisar Valiliği görevine atanan Vali Gökmen Çiçek, burada görev yaptığı yaklaşık 23 ay süresince şehirde kalıcı izler bıraktı. Çiçek, termal turizmiyle öne çıkan Afyonkarahisar’da 3 bin yıllık geçmişe sahip Frig Vadisi’ne yapılan yatırımlarla Ayazini Köyü, Göynüş Vadisi ile Emre Gölü gibi tarihi mekanlara ilginin üst düzeye çıkmasına vesile oldu.

Yine Afyonkarahisar’da kadın üretim merkezlerine verdiği önem sayesinde ekonomik alanda yeniliklere imza atan Vali Gökmen Çiçek, Dinarelli, İncila gibi ürünlerin de kadın kooperatifleri eliyle tanınması ve tanıtılmasına büyük gayret gösterdi. 

SIRA KAYSERİ’DE

Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar’dan sonraki durağı Kayseri’de de icraatlarını sürdürme kararlılığını gösteriyor.

Kayseri’ye gelir gelmez ilin bütün doğal güzellikleriye anılan mekanlarını gezen Vali Çiçek, bu alanların turizme kazandırılması için kolları sıvadı.

Doğal güzelliklerin tanıtılması için Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Afyon’da olduğu gibi buradaki kaymakamlıklar ve ilçe belediyelerle koordineli bir şekilde hareket eden Vali Çiçek, Soğanlı Vadisi ile icraatlarına başladı. 

Ağustos ayında Soğanlı Vadisi’nde incelemelerde bulunan Gökmen Çiçek, “Soğanlı hem Büyükşehir Belediye Başkanım hem de benim için bir sevda oldu. Burasının bir an önce insanlarla tıklım tıklım olduğunu, turistlerin esnaflarla alışveriş yaptığını, canlı sokakları, pansiyonların açıldığını görmek için sabırsızlanıyoruz. İki hafta önce buraya geldiğimizde anlaştığımız balon firmaları ile görüştük. Taleplerini dinledik, Büyükşehir Belediye Başkanımız sağ olsun hemen talimatı verdi, önümüzdeki hafta itibariyle 3 firmanın birden uçuşa başlayacağının müjdesini vermekten çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamaları ardından, Soğanlı Vadisi’nin çehresi değişmeye başladı, kısa sürede de balon turizmi de faaliyete geçti. Soğanlı Vadisi ile Kapuzbaşı şelalerine giden yollar yapılan çalışmalarla vatandaşlar için daha rahat ulaşılabilir bir seviyeye getirildi.

Vali Çiçek, Soğanlı Vadisi’nin tanıtım ve turizme kazandırılması için sosyal medya hesabından, “Çok az kaldı…Masal diyarı Soğanlı Vadisi Türkiye Enduro ve ATV yarışlarına ev sahipliği yapacak… Büyük organizasyon 19-20 Kasım’da Soğanlı Vadisi’nde…” paylaşımında bulundu.

DUR DURAK BİLMİYOR

Vali Çiçek, iki hafta önce de valilikteki koordinasyon toplantısında, “Bizim göreve geldiğimiz günden bugüne kadar üzerinde durduğumuz konuların başında turizm gelmektedir. Kayserimiz tarihi değerlerinin yanında doğal kaynaklar açısından da oldukça zengin bir destinasyondur. Özellikle Yeşilhisar ilçemizde bulunan Soğanlı Vadisi, Yahyalı ilçemizde bulunan şelaleler ve Yamula Barajı bölgesinde bulunan alanları ağaçlandırma çalışmalarımız devam ediyor. Biz bu değerleri gün yüzüne çıkararak, ilimizi hak ettiği yere getireceğiz. Bunun için var gücümüzle çalışıyoruz.” mesajı vermişti.

Görev yaptığı ilin güzelliklerini paylaştığı videolar ile kamuoyunun beğenisine sunan Vali Çiçek, bu kez de Felahiye’yi mesajlarında ön plana çıkardı. Felahiye için “Çok güzelsin Felahiye… Felahiye ilçemizde incelemelerde bulunduk…” paylaşımında bulunan Vali Gökmen Çiçek ayrıca, Kayseri’nin şirin ilçesi Akkışla’yı da ziyaretine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.