Kaymakamımız sözlerinde haklı…

Kaymakamımız sözlerinde haklı…
REKLAM ALANI
Yayınlama: 03.01.2018
293
A+
A-

Doğu ve Güneydoğu denildiğinde aklımıza gelen düşünceyi teraziye koyup tartmamız gerekiyor.

Acaba bu düşünce yıllardır aramıza saçılan fitne tohumlarının neticesi olarak PKK algısı mı, yoksa PKK bir terör örgütüdür ama diğerleri kardeşlerimizdir şeklinde mi?

Eğer ikinci düşünce aklımıza geliyorsa o zaman terazi doğru tartıyor demektir.

Bunu Hakkâri ilimizin bir ilçesini ziyaretimde Mülki İdare Amiri olan kaymakamımız ile sohbette daha iyi anlama imkânım oldu.

Söz terörle mücadele konusuna, referandum sonuçlarına geldi.
Kaymakamımız özetle durumu şu şekilde anlattı:

“Hayır arkadaş, ‘Belli bir yaş üstünde olanları kaybettik’ diye bir şey yok. Bu tamamen bilinçsiz şekilde uydurulmuş bir iddia. Kim demişse yalan söylemiş. Burada biz görüyoruz bölge halkının yaklaşımını.”

Evet, kaymakamımız haklı.

Neden mi?

Diyarbakır’da Büyükşehir Belediye Başkanı görevden alındığında ve oraya kayyım olarak Kaymakam Cumali Atilla atandığında genel bir protesto çağrısı yapmadı mı HDP?

Peki, kaç kişi bu çağrıya uydu?

Bir avuç denmeyecek kadar bir topluluk…

Hakkâri’de kayyım olarak Vali Yardımcısı Cüneyt Epcim, Van’da Vali Murat Zorluoğlu, Mardin’de Vali Mustafa Yaman, Tunceli’de Vali Tuncay Sonel, Van-Edremit ilçesine Kaymakam Atıf Çiçekli, Çukurca’da Kaymakam Temel Ayça ve burada isimlerini yazamadığımız Mülki İdare Amirleri kayyım olduklarında ne oldu?

Protesto mu?

Grev mi?

Hayır, aksine belediye çalışanları hak ettikleri maaşı alırken halk yatırımı, hizmeti gördü. Hatta bazı yerlerde çalışanlar ilk defa ikramiyeyle tanıştı.

Bir kaymakamımız hatırasını anlatırken “Ellerim kırılaydı HDP’ye oy vermeyeydim keşke. İnsanlığımızı hatırlattınız bize” cümleleriyle bölge halkının düşüncesini aktarmıştı.

O halde yazının ilk kısmına dönecek olursak, evet bölgede belli bir yaşın üstünde olan insanları kaybetmiş değiliz.

Peki, kimler kayıp?

Kemikleşmiş ideoloji sapkınlığına düşmüş olanlar…

Onlar da zaten, ya dağda Mehmetçiğimiz ile terbiye ediliyor veya şehirde adaletle yola getirilmekte…

Kayyımlar ile hizmetin, yatırımın tarihi zirvesini yaşayan bölge halkı, kritik zamanlarda olduğu gibi devletinin yanında yer almaya devam etmekte.

***

Avis dönüş yaptı

Bir önceki yazımda Avis’in kurumsallığına yakıştıramadığım durumu sizlerle paylaşmıştım.

Aynı gün Avis Kurumsal İletişim’den ve Elazığ şubesinden dönüş yaptılar. Elazığ şube müdürü beyefendinin nezaketi, Genel Müdürlük’ten dönüş yapan beyefendinin çözüm odaklılığı için teşekkür etmek isterim…

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.