Kaymakamdan Basın Açıklaması

Kaymakamdan Basın Açıklaması
REKLAM ALANI
27.10.2019
651
A+
A-

Hafta sonu Hürriyet Gazetesi’nde yer alan “Kaymakam Yakan Ajanda” başlıklı haberde Antalya ili Akseki ilçesinde daha önce görev yapan iki kaymakamın adı geçti.

OLAY:

Antalya Akseki Kaymakamlığı’nda görevli olan vakıf müdürü Abdullah Çatlı’nın ‘dolandırıcılık’ suçlamasıyla tutuklanmasıyla ortaya çıkan kayıtlar yeni bir soruşturmaya yol açtı. Kaymakamlıkta 31 yıl görev yapan Abdullah Çatlı’nın ajandasındaki bilgilerden yola çıkılarak ilçede görev yapan iki kaymakam hakkında soruşturma başlatıldı. Kaymakam …. ve diğer kaymakam …. yoksullara dağıtılması gereken paraları usulsüz harcamakla suçlanıyor.

KAYMAKAM NASIR’DAN BASIN AÇIKLAMASI

Haberde adı geçen kaymakamlardan Muhammed Nasır sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.

Basın Açıklaması

Hürriyet Gazetesi internet sitesinde 27.10.2019 tarihinde Dinçer Gökçe isimli kişi tarafından yapılmış “Kaymakam yakan ajanda” başlıklı ve şahsım ve bir meslektaşım hakkındaki asılsız iddialar ile dolu yazıyı şaşkınlıkla öğrenmiş bulunmaktayım.

Bu yazı içeriği, Akseki Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nı on yıl boyunca yaklaşık 1 milyon TL dolandırdığı iddiası ile hakkında “nitelikli dolandırıcılık” ve “resmi belgede sahtecilik” suçlarından ceza davası açılmış ve halen tutuklu bulunan Abdullah Çatlı isimli şahsı aklamaya, soruşturmanın açılmasına dayanak ihbarı yapan şahsımı karalamaya ve hâlihazırda Abdullah Çatlı isimli şahıs hakkında açılan ceza davasını etkilemeye çalışmaktan başka bir amaç taşımamaktadır.

Abdullah Çatlı isimli şahıs hakkındaki Adli soruşturma, 2019 Haziran ayında şahsım tarafından Vakıf hesapları üzerinde resen yaptığım inceleme sonucunda vakıf bünyesinde yapılan usulsüzlüklerin tespit edilmesi, bu konuda Vakıflar Genel Müdürlüğünden müfettiş talep etmem ve Cumhuriyet Savcılığına suç ihbarında bulunmam üzerine başlamıştır. İş bu hususa belirtilen yazıda hiç değinilmemiştir.

Diğer yandan şahsım ve diğer meslektaşım hakkında uzunca ve büyük puntolarla kaleme alınan ve Abdullah Çatlı isimli şahıs tarafından not tutulduğu veya söylendiği iddia edilen ve kaleme alınan hususların tamamı öç alma duygusuyla atılan iftiralar olup tamamı asılsızdır. Görev yaptığım zaman zarfında yapmış olduğum tüm işlemler ilgili yasal mevzuata uygundur.

Yine benim ve diğer meslektaşım hakkında hiç bir idari yaptırım veya adli bir karar alınmadığı halde sanki açığa alınmışız veya hakkımızda idari veya adli bir karar alınmış gibi “Kaymakam yakan ajanda” ifadesinin kullanılması açıkça kişilik haklarımı ihlal eden gerçeğe aykırı ifadelerdir.

Bizlere açıkça “çamur atmak” amacıyla yapılan haber diyemeyeceğim kişilik haklarıma ağır saldırı niteliğindeki bu yazıyı gazetecilik ahlakına yakıştıramadığımı da belirtmek isterim. Bu konuda gereken hukuksal prosedürleri başlattığımı ve her türlü hukuki yola müracaat edeceğimi belirtmek isterim.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Pertek Kaymakamı
Muhammed Emin Nasır

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.