Kaymakam Yapıcı’dan ‘Hayırsever Yardımları’ İçin Açıklama

Kaymakam Yapıcı’dan ‘Hayırsever Yardımları’ İçin Açıklama
REKLAM ALANI
07.05.2022
22
A+
A-

Zonguldak Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın üniversite kampüsü için bağış yapan hayırseverlerin paralarının pul olduğu yönündeki açıklamasının doğru olmadığını bildirdi.

Karadeniz Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Kampüsü için bağışta bulunan hayırseverlerin paralarının pul olduğu yönündeki açıklamalarına yanıt verdi. 

Kaymakam Yapıcı, Posbıyık’ın ismini vermeden yaptığı yazılı açıklamada, şu bilgilere yer verdi:

“Basın ve yayın kuruluşlarında, sosyal medyada yapılan bazı asılsız haberler üzerine aşağıdaki açıklama, önemli bir zorunluluk haline gelmiştir. 

Karadeniz Ereğli Eğitim Vakfı’na Ahmet Erman 10 Kasım 2020 tarihinde 1 milyon 500 bin TL yardım yapmıştır. Bunun için kendilerine şahsım ve Ereğli halkı adına sonsuz teşekkür ederim. Bu para, söylendiği gibi pul olmamış, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Kampüsü’nün mastır planı ve fakülteler, kütüphane, idari büro, öğrenci otomasyon merkezi ve yemekhane blokları yapılması İşine ait proje hazırlanmasında kullanılmaktadır. 

Ahmet Erman’ın yaptığı bu yardım ile kampüs projesi, 1 milyon TL + KDV tutarında ihale edilmiştir. Aynı projeyi bugün ihaleye çıkarırsak 5 milyon TL’den aşağıya yapmak mümkün değildir. 

Bu işte devlete sağlanan fayda en az 3 milyon TL’dir. Proje yüklenici tarafından bitirilmiş ve vakfımıza teslim edilmiştir. Bunun karşılığında bugüne kadar yükleniciye toplam 545 bin TL ödenmiş olup, geriye kalan miktar da önümüzdeki günlerde ödenecektir. Vakıf olarak Ereğli Üniversite Kampüsü yapımı için çalışmalarımız ve hayırseverlerle görüşmelerimiz titizlikle devam etmekte olup inşallah çok kısa sürede sonuçlandırılacaktır.” 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.