Kaymakam Vekiline Şiirlerle Uğurlama

Kaymakam Vekiline Şiirlerle Uğurlama
REKLAM ALANI
Yayınlama: 12.02.2022
69
A+
A-

Samsun’un Asarcık ilçesindeki Kaymakam Vekilliği görevi sona eren Baha Büyükkaymakcı, şairlerin kendisi için yazdığı şiirlerle ilçeden uğurlandı.

Yaklaşık bir yıldır Asarcık Kaymakamlığı’na vekalet eden Baha Büyükkaymakcı’nın görevi sona erdi. 

Büyükkaymakcı, Hükümet Konağı önünde Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, ilçe protokolü ve vatandaşlar ile vedalaşarak Asarcık’a veda etti. Kaymakam Vekili Büyükkaymakcı, ilçe personeli tarafından alkışlarla uğurlandı. 

Baha Büyükkaymakcı veda konuşmasında, “Asarcık’ ta görev yaptığım süre boyunca bana verilen görevleri, layıkıyla gerçekleştirmek ve istenilenin fazlasını yapmak için gayret gösterdim. Bu görev ve sorumluluk bilinci içinde devlet anlayışı ile tarafsız ve adil olarak Asarcık’ta yaşayan her vatandaşın Kaymakamı olarak hizmet etmeye gayret ettim. Devletin her zaman hoşgörüsünü, merhametini, şefkatini ve gülen yüzünü göstermeye çalıştım. Bana verilen görevleri hak, hukuk ve adalet anlayışı içerisinde yerine getirmenin huzuru ile görevimden ayrılıyorum. Meslek hayatımın başında tanıştığım Asarcık’ın tevazu, iyi niyet sahibi güzel insanlar, sizleri daima güzel duygularla hatırlayacağım” dedi.

CÖNKLERE ADI YAZILDI

İlçedeki bazı ozanlar, yolcu ettikleri Kaymakam Büyükkaymakcı’yı yazdıkları eserler ile uğurladı.

Hamza Oytun ‘Kaymakam Bey’ şiirinde, “Bizlerden biriymiş gibi çok sevdik sizi/ Silinmez samimiyetle yapılan hizmetin izi/ Ayrılık haberinizi duymak çok üzdü bizi/ Hakkınızı helal edin Efendim bizimki helal” dizelerine yer verdi.

Şenol Kara ise ‘Baha Kaymakam’ şiirinde “Baha Kaymakamım, hoş geldin safa geldin/ Şirin memleketime, sevgiyle esen yeldin/ Ferhat Şirin aşkına, sen yürekleri deldin/ Zayıfın yanındaydın, suya hasret çöl gibi” dizeleriyle Baha Büyükkaymakcı’ya veda etti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.