Kaymakam ve belediye başkanı çocukların eğlencesine neşe kattı

Kaymakam ve belediye başkanı çocukların eğlencesine neşe kattı
Yayınlama: 06.04.2023
A+
A-

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde düzenlenen Bilim Şenliği’nde Kaymakam Burak Dertlioğlu ile Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, çocukların eğlencelerine neşe kattı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından imzalanan protokol çerçevesinde Hacılar ilçesinde Bilim Şenliği düzenlendi. 

Hacılar Kadın ve Gençlik Merkezi’nde düzenlenen şenlikte çocuklar, çizgi film ve masal kahramanlarıyla eğlendi. Hacılar Kaymakamı Burak Dertlioğlu ve Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan da oyun oynayan çocuklara eşlik etti.

Hacılar Kaymakamı Burak Dertlioğlu, “Çok güzel bir aktivite oldu. Çocukluk günlerimize geri döndük. Bu tür aktiviteler hem çocuklar için hem de yeri geldiğinde büyükler içinde önemli bir durum arz ediyor. Az önce hocalarımızın yaptığı deneyleri inceledik. Bu anlamda hem gençler hem de yetişkinler olarak bilim potasındayız. İlçemiz eğitimde önde gelen bir ilçe. İlçemizdeki eğitimi el birliği ile yükseltiyoruz. İnşallah bundan sonra da daha da ileriye gidecek” dedi.

Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan ise “İlçemizdeki öğrencilerimizi Bilim Şenliği ile buluşturduk. Büyükşehir Belediyemiz ile Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından imzalanan protokol ile bilim atölyeleri çocuklarımızın ayağına kadar geldi. Bir taraftan keyifli vakit geçiriyorlar, diğer taraftan da deneyleri yaparak inceliyorlar. Gençlerimiz burada hem üretkenliği hem de bilim anlamında kendilerine katkıda bulunuyorlar. Gençlerimiz Türkiye Yüzyılı’nda inşallah ülkemizi daha ileriye taşıyacaklar. Her yaş grubundan çocuklarımızla birlikte onların eğlencesine ortak olduk. Onlara moral ve motivasyon vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.