Kaymakam Sokaktaki Vatandaşa KADES’i Anlattı

Kaymakam Sokaktaki Vatandaşa KADES’i Anlattı
Yayınlama: 26.11.2020
A+
A-

Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Bilgilendirme ve Tanıtım Standını ziyaret etti. Vatandaşlara broşür dağıtarak KADES uygulamasını anlattı.

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında İstanbul Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kadın Destek Uygulamasının (KADES) tanıtımı ve farkındalığın artırılmasına yönelik Kemerburgaz Meydanı’nda stant açtı. Ekipler Kemerburgazlı kadınlara, uygulamayı anlatıp, şiddetle mücadele konusunda bilgi verdi.

KADES UYGULAMASI NEDİR?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığınca hayata geçirilen KADES uygulaması kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda tek tuşla kolluk kuvvetlerine ulaşabilme imkanı sağlıyor. Akıllı telefon kullanıcısı bir kadının, Google Play Store ve Apple Store uygulamasından indireceği “Kadın Destek Uygulamasını (KADES)”, T.C. Kimlik Numarasını girerek ve sonrasından EGM serverlarından gelen aktivasyon kodu ile aktif hale getirebileceği uygulama ile aile içi ve kadına yönelik şiddet mağduru kadınların acil durumlarda cihaz konum bilgisini açarak bir tuşla 155 Polis İmdat Acil Çağrı Merkezine ulaşarak, yardım çağrısının yapıldığı olay yerine en yakın ekip veya devriyenin sevk edilerek olaya müdahalesi sağlanacaktır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.