Kaymakam Sinan Aslan Esnaf Ziyaretlerinde

Kaymakam Sinan Aslan Esnaf Ziyaretlerinde
Yayınlama: 26.09.2020
A+
A-

Van’ın İpekyolu Kaymakamı Sinan Aslan esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelmeye onların sorunlarını dinlemeye devam ediyor.

İlçedeki vatandaşlarla mahalle toplantılarında bir araya gelen Kaymakam Aslan, vaktinin büyük bir bölümünü de esnaf ziyaretine ayırıyor. Coronavirus tedbirleri kapsamında geçici olarak kapanan iş yerleri, 1 Haziran’dan itibaren faaliyetlerine yeniden başlarken, Kaymakam Aslan da o günden bu yana ziyaretlerine devam ediyor.

Kaymakam Aslan, bu kez Maraş Caddesi üzerinde bulunan lokantaların ve kahvehanelerin bulunduğu “Taraftar Sokak” esnafını ziyaret etti. Sokak esnafına hayırlı işler dileyen Başkan Vekili Aslan, sohbet ettiği esnafın görüş ve önerilerini dinledi.

Çarşıda alışveriş yapan esnaf ve vatandaşlara maske, mesafe, hijyen konularında da uyarılarda bulunan Kaymakam Aslan, şöyle konuştu:

“İlgili birim müdürlerimizle beraber Taraftar Sokak esnafımızı ziyaret edelim dedik. Esnafımız özellikle kış aylarında problem yaşıyor. Biz de bu problemlere çözüm arayacağız. Kovid-19 salgını esnafımızın iş hacmini düşürmüş. İnşallah, bu hastalıktan tamamen kurtuluruz. Hayat normale döner. Esnafımız, ekonominin can damarı. Her zaman olduğu gibi bu süreçte de esnafımızın yanında oluyoruz. Bütün esnafımıza hayırlı ve bereketli kazançlar diliyorum.”

Sokak esnafı da yapılan ziyaretten memnun olduğunu belirterek, “Esnaflar olarak zor dönemler geçiriyoruz. Bu zor dönemde verilen her destek bizim için değerlidir. Taleplerimizi kaymakam beye aktardık. Kış ayları gelmeden bu talepler gerçekleştirilirse memnun oluruz. İpekyolu Belediyesine teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.