Kaymakam Şenoğlu bir ilke imza attı

Kaymakam Şenoğlu bir ilke imza attı
REKLAM ALANI
10.10.2019
1.551
A+
A-

Konya İli’nin Hüyük İlçesinde görev yapan Kaymakam Dilara ŞENOĞLU, ülkemizin yamaç paraşütü pilotu olan ilk kadın Kaymakamı oldu. Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu’na öykündüğünü belirten genç Kaymakam, bunu yapan ilk kadın meslek mensubu olma gururunu yaşadığını belirtti.

Konya İli Hüyük İlçesi’nde Kaymakamlık görevini icra eden Dilara ŞENOĞLU, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu ilk yalnız atlayışı ile yamaç paraşütü pilotu olan ilk kadın Kaymakamımız oldu.

Merhum Valimiz Recep YAZICIOĞLU, idari konulardaki çalışkanlığı ve becerisinin yanında sosyal yönüyle de ön plana çıkmış çok kıymetli bir devlet adamıydı. Recep YAZICIOĞLU hakkında anlatılan ve mülki idare amiri olmak idealine sahip genç adaylar için bu mesleği çok daha kıymetli hale getiren onlarca efsaneleşmiş anı vardır. Ancak tüm bunların yanında Recep YAZICIOĞLU’nun sosyal yönü çok fazla bilinmemektedir. İdarecilik yönü ile birlikte YAZICIOĞLU’nun bu yönünü de gören genç Kaymakam Dilara ŞENOĞLU, bu sporu yapmaya heves etmesinde Recep YAZICIOĞLU’nun bu yönüne öykünmesinin de etkili olduğunu vurguluyor.

 

Merhum Vali Recep YAZICIOĞLU’nun, yamaç paraşütü uçuşu için hazırlık yaptığını görüyoruz. Zaten yaptıklarıyla bir çok genç meslek mensubuna örnek olan Recep YAZICIOĞLU’nun yer aldığı bu karenin ilham verdiği genç Kaymakam ŞENOĞLU Konya Hava ve Doğa Sporları Klübü’nde eğitime başladı. Geçtiğimiz günlerde ilk yalnız uçuşunu gerçekleştirerek ülkemizin yamaç paraşütü pilotu olan ilk kadın Mülki İdare Amiri oldu. Merhum Yazıcıoğlu‘nun izinden gitmek konusunda bu bağlamda bir  hayalini gerçekleştiren ŞENOĞLU; “Onun gibi bir devlet insanı olmak hususunda da aynı çalışkanlıkla ülkesine ve devletine hizmet etmek istediğini” dile getirdi.

Haber :Tercihiniyap

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.