Kaymakam Sayesinde Sason Daha Temiz Hava Soluyacak

Kaymakam Sayesinde Sason Daha Temiz Hava Soluyacak
Yayınlama: 03.03.2022
A+
A-

Batman’ın Sason ilçesinde soba ve kalorifer bacalarından çıkan, çevreyi kirleten yoğun dumanın önlenmesi amacıyla ilçedeki bütün kurum binalarına yenilenmiş filtreli baca takılarak hava kirliliği en aza indirildi.

Sason Kaymakamı Murat Mete, doğal gazın henüz gelmediği ilçede vatandaşların kullandığı evlerin yanı sıra kamu kurum binalarında da soba ve kalorifer yakılması nedeniyle hava kirliliğinin hat safhaya varması nedeniyle talimat verdi. Talimat üzerine kamu binalarındaki bütün bacalar yenisiyle değiştirildi.

Kaymakam Mete, ilçeyi temiz bir havaya kavuşturmak için çalışmalarının devam edeceğini belirterek, şunları kaydetti:

“Kış aylarının gelmesiyle birlikte soba ve kalorifer bacalarından çıkan, çevreyi kirleten yoğun dumanın önlenmesi amacıyla kamu kurumlarının koordineli olarak yaptığı çalışmalarla ilçemizde vatandaşlarımızın yoğun olarak yerleşim gösterdiği alanlarda bulunan kamu kurum ve kuruluşlarından Sason Anadolu Lisesi, İstiklal İlkokulu, Merkez ve Yeni Mahalle camilerinin baca filtre sistemleri yenilenmiş ve sağlıklı bir şekilde kullanıma alınmıştır. 

Layık olduğu üzere nefes alabilen bir Sason için; vatandaşlarımızın ve apartman sahiplerinin ilçemizde hava kirliliğini azaltmak ve havanın nispeten daha temiz kalmasını sağlamak amacıyla başlatmış olduğumuz bu seferberliğe katkı sağlamaları, baca filtrelerini değiştirip dönüştürmeleri, bacasında filtresi olmayanların takmaları konusunda gerekli hassasiyeti göstermelerini talep ediyoruz.” 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.