Kaymakam Bolat Kollarını Sıvadı Kamış Biçti

Kaymakam Bolat Kollarını Sıvadı Kamış Biçti
Yayınlama: 21.11.2021
105
A+
A-

Afyonkarahisar Bolvadin Kaymakamı Taner Bolat, kamış ticaretinin yapıldığı Ortakarabağ Köyü ziyareti sırasında, kamış biçme hasadına katıldı.

Kaymakam Bolat ve beraberindekiler, Ortakarabağ Köyü ziyareti sırasında köylüler tarafından karşılandı. Kaymakam Bolat, köy halkı ve muhtardan ,sorunları hakkında bilgi aldı. Taner Bolat, köylülerin talep ve ihtiyaçlarını dinleyerek ilçeye bağlı köylerin daha iyi şartlara kavuşması için yine birlikte çalışmalar yapacaklarını söyledi. 

Kamış biçen Kaymakam Bolat ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, “Köylerimizi devamlı gezerek köy muhtarlarımızla birlikte köylerin potansiyel ve geleceğe yönelik kapasitelerini ve yaşam şartlarını yerinde göreceğiz. Amacımız köylerimiz hakkında bilgi sahibi olarak geleceğin yaşanabilir köylerini hem geleneksel yapı ve yaşam tarzımızı koruyarak hem de çağın ihtiyaçlarını köylerimiz ile buluşturarak inşa etmek. Köylerde insanlarımız şehir yaşamının stresinden rutin telaşından uzak ve bir on yıl sonra tüm insanların sahip olmayı isteyeceği doğa ve tarımla iç içe bir hayatı yaşadıklarını görmekten çok mutlu oldum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.