Kayapınar Kaymakamı 70 Bin Kitap İle Eğitime Değer Kattı

Kayapınar Kaymakamı 70 Bin Kitap İle Eğitime Değer Kattı
REKLAM ALANI
03.11.2020
173
A+
A-

Diyarbakır’ın Kayapınar İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ünal Koç’tan eğitime destek geldi. Kaymakam Koç, ilçedeki öğrencileri bu toprakların değerlerinin anlatıldığı 70 bin kitapla buluşturdu.

Geçtiğimiz yıl Diyarbakır’ın Kayapınar’ın ilçesine kayyum olarak atanan ve halen Belediye Başkanlığını yürüten İlçe Kaymakamı Ünal Koç, Dünya’da iz bırakmış olan değerlerimizin anlatıldığı kitapları Diyarbakırlı çocuklarımızla buluşturuyor. Kaymakam Koç’un dağıttığı kitaplar; Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kudüs’ün Fatihi Selahattin Eyyübi’yi, dünya’da ilk robotu yapıp çalıştıran El Cezeri’yi, yüzyılın Adamı seçilen beyin cerrahı Prof. Dr. Gazi Yaşargili, Anadolu’nun Şairi Ahmet Arifi, usta edebiyatçılar Cahit Sıtkı Tarancı ve Sezai Karakoç’u anlatıyor.

Öğrencilere 70 Bin Kitap Dağıtıldı

Eğitime destek kapsamında 70 bin adet kitap ilçedeki ilkokullarda öğrenim gören öğrencilere dağıtılmaya başlandı. Dağıtıma bizzat katılan Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ünal Koç, hedeflerinin bir taraftan çocuklara bu değerleri aşılamak, diğer taraftan da bu topraklardan çıkan değerli insanları tanıtmak olduğunu söyledi.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ünal Koç’un talimatları doğrultusunda iz bırakan Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kudüs’ün Fatihi Selahattin Eyyübi’yi, Dünya’da ilk robotu yapıp çalıştıran El Cezeri’yi, Yüzyılın Adamı seçilen beyin cerrahı Prof. Dr. Gazi Yaşargil’i, Anadolu’nun Şaiiri Ahmet Arif’i, Usta Edebiyatçılar Cahit Sıtkı Tarancı ve Sezai Karakoç’u çocuklarla buluşturuyor.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ünal, Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yahya Akıncı ile birlikte ilçedeki Numan Konakçı İlkokulunu ziyaret ederek, öğrencilere iz bırakmış şahsiyetlerin kitaplarını dağıttı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.