Katılımcı Mülki İdare Amiri Olmak

Katılımcı Mülki İdare Amiri Olmak
Yayınlama: 15.04.2019
A+
A-

26 Ekim 2018 tarihinde yayımlanan kararname ile Gaziantep Valiliği görevine atanan Vali Davut Gül sosyal medyayı aktif kullanmasının yanında valilik hizmetlerini iyi bir şekilde hesabından duyururken öğrenciler ile diyaloğu sıkı tutan bir Mülki İdare Amiri.

BAKANLAR’DAN ÖVGÜ

Mart 2019 tarihinde protokol sözleşmesi yapılan Tasarım Beceri Atölyesi için Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk “Müzik, resim atölyelerini de tasarım beceri alanı olarak değerlendiriyoruz. Gaziantep, 100 tasarım, beceri atölyesi, 100 müzik, 100 de resim atölyesiyle birlikte 300 atölye açacak. Gaziantep’i diğer şehirlere örnek gösteriyoruz.” sözleri ile örnek olunduğunun altını çizerek törende takdirini dile getirmişti.

Ayrıca Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de 2023 vizyonunda çok daha kaliteli eğitime ulaşacaklarına işaret ederek, Gaziantep’in eğitim şehri olduğunu belirtti.

Aynı törende konuşan Vali Davut Gül, eğitim alanında Gaziantep’e Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımın yapıldığını belirterek Bakan Selçuk’a teşekkür etti.

TÜKETİM ÇILGINLIĞINA DUR DEMELİYİZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde gerçekleşen “Sıfır Atık” projesinde Vali Gül toplumda yaşanan israfa dikkat çekmiş ve bildiğimiz ama uygulamadığımız israftan kaçınmayı şu sözlerle dile getirmişti.

Herkes parklar, bahçeler ve yeşil alanların bulunduğu yaşanabilir kentler istiyor. Bu isteklerin yerine gelebilmesi için önce mevcudun korunması gerekiyor. Bir ağacın yetişme süresinin uzun yıllar aldığını hepimiz biliyoruz.

Vali Gül konuşmasında “Kurumlarda, ev hayatında bu tüketim alışkanlığı temposu yavaşlatılmadığı müddetçe bireysel ve kurumsal sıkıntılar devam edecek, her gün bir ağaç diksek yine yetmeyecek. Bunun için hep birlikte el ele vererek üzerimize düşen görevleri koordineli bir şeklide iletişim içerisinde yapacağız.  Başarısızlık söz konusu değil, bütün şartlar şehrimizin, kurumların, bireysel anlamda bizlerin lehine”

Adım adım neler yapılacağı belli. Aslında hepimizin büyük ölçüde yapmadığı ama yapmakla yükümlü olduğumuz şeyleri bizlere hatırlatıyor. Alırken, kullanırken, başkalarına tavsiye ederken kurumumuzda, kendi evimizde olması gerekenleri söylüyor. Bunlar olmazsa şehrimiz, ülkemiz, dünyamız çevre anlamında giderek sıkıntılı bir döneme giriyor, girecek” diyerek israfa dikkat çekti.

ÖĞRENCİLERE MATEMATİK SORUSU

Okul ziyaretinde öğrencilere ödüllü matematik sorusunu yöneltmesinin ardından Valilik sitesinden bu video yayınlandığında öğrencilere ipucu vererek onları cevaplandırmaları için teşvik etmişti.

Vali Gül’ün sorusu:

Evinizden okulunuza 100 LT benzininiz var. Bunun tamamnını okula getirmeniz gerekiyor.
Bir motorsikletiniz var ve evden okula kadar 1 lt benzin yakıyor. Okuldan eve yine 1 LT benzin yakıyor. Motorsikletin eposuna 1 lt benzin koyabiliyorsunuz. Bagajına da en fazla 1 Lt benzin koyabiliyorsunuz. Evde benzininiz bittiğinde okulda kaç LT benzininiz olur?

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN GÖRSELE TIKLAYINIZ

Vali Davut Gül’den öğrencilere matematik sorusu

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.