Kars ve Iğdır Valilerinden Sarıkamış Mesajı

Kars ve Iğdır Valilerinden Sarıkamış Mesajı
REKLAM ALANI
22.12.2020
178
A+
A-

Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, Sarıkamış Harekatı’nın, kahramanlığın, kardeşliğin, gayretin, büyük bir azmin destanı olduğunu söyledi.

Vali ÖksüzSarıkamış Harekatı’nın 106’ncı yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, tüm şehitleri rahmet ve minnetle andıklarını belirtti.

Harekatta şehit düşenlerin gösterdiği fedakarlığa değinen Öksüz, şunları kaydetti:

“Kar çiçeği oldular, baharla birlikte kardelene döndüler; kır çiçeği oldular, yaz mevsiminde burcu burcu koktular. Bu cennet vatana buzdan bekçi oldular, bu nasıl aşktı ki tarihi dondurarak tarih oldular. Sarıkamış Harekatı, kahramanlığın, kardeşliğin, gayretin, büyük bir azmin destanıdır. Sarıkamış Harekatının 106’ncı yıl dönümünde, adını tarihe ve bağrımıza buzdan harflerle kazıyan, kefenleri bembeyaz karlar olan Sarıkamış şehitlerimiz başta olmak üzere vatanımızın korunması, milletimizin bekası ve şanlı al bayrağımız uğrunda canları pahasına bu aziz toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.”

Iğdır Valisi ve Belediye Başkan Vekili H. Engin Sarıibrahim’in mesajı

Iğdır Valisi ve Belediye Başkan Vekili H. Engin Sarıibrahim, “Sarıkamış Harekâtı’nın 106. Yıl dönümü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


Vali Sarıibrahim yayınladığı mesajında, “Bu toprakları vatan kılma adına, üstün cesaret örneği gösterip buz tutan bedenleriyle Sarıkamış’ta son nefeslerine kadar mücadele eden, zorlu kış şartları altında şehadet şerbeti içen kahraman ecdadımız, aziz hatıralarıyla yüce milletimizin gönlünde müstesna ve ulvî bir yere sahiptir. 106 yıl önceki bu amansız koşullarda büyük kayıplar verilse de; sadakati, azmi ve kararlılığıyla ölümü hiçe sayan kahraman ecdadımız; vatanına ve bağımsızlığına kastedenlere karşı göğüslerini siper etmiş, asla geri dönmeyi düşünmemiştir. Vatanın dört bir yanından gelerek attıkları her adımla şehadete biraz daha yaklaştıklarını bilmelerine rağmen, gözlerini kırpmadan son nefeslerine kadar mücadele etmişlerdir. Allahuekber Dağları’nın dondurucu soğuğu, kahraman askerlerimizin yüreğindeki vatan ateşini söndürememiştir. Bedenleri karlar altında kalsa da yüreklerindeki bu ateş milletimize bağımsızlık yolunu açmıştır. Bilinmelidir ki, yıllar geçse de o ateş aziz milletimizin gönüllerinde asla sönmeyecektir! Bu duygu ve düşüncelerle, Sarıkamış Harekâtı’nın 106. yıl dönümünde vatanımız, milletimiz ve bayrağımız için Allahuekber Dağları’nda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.