Site Rengi

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Kararname ve Kayyımlık Beklentisi

15 Temmuz 2016 tarihinden bugüne kadar pamuk ipliğinden daha ince ve hassas olan dönemden geçmeye başladık ve hala bitmiş değil.

Bu dönemde duaya en çok ihtiyacı olanlar KARAR VERİCİ makamında bulunanlar. En üstünden en alta kadar olanların Allah yardımcıları olsun. Musa Peygamberin duasının eseri karar vericilere tesir etsin.

Bazı Örnekler

18 Temmuz 2016 yılından itibaren şahit olduğum birkaç örnekten sonra bu konuyu bitirmiş olalım..

O gece bütün koruculara silahlarını kuşanıp meydana gelmelerini, cumhuriyet baş savcısını yanına çağırıp kalkışmaya destek verenlerin tutuklanmasını emreden MİA vardı önce açığa alındı sonra ihraç oldu…

1 yıl sonra göreve döndü..

Bu satırları hatırladınız mı mesela;

“Ben kendimden eminim. Hiçbir zaman Cumhurbaşkanıma, başkomutanıma, hükümetime bağlı olmaktan ayrılmadım. Ancak şimdi benim varlığım ülkem, vatanım, bayrağımız, başkomutanımız, hükümetimiz için tehditse bir kaymakam olarak benim görevim de onu ortadan kaldırmaktır”

Ahmetli Kaymakamımız vardı Necmi Akman.. Hakk’a erişti.

Alevi köyüne su hizmeti götürmek istemeyen belediye başkanı ile “O köy bu ilçe sınırları içinde ve ben görevim gereği o köye suyu götüreceğim” diyerek kavga ettiğinde bakanlığa şikayet edilen adalet duygusu zirvede olan MİA önce açığa alındı sonra tutuklandı. Neredeyse 300 günden fazla tutuklu kaldı. Sonra “Mor Beyin” denilen sinyal olduğu anlaşılınca 1 yıl sonra görevine iade oldu.

Çocuğunun doğumuna günler kala çıkarıldığı mahkemeden tutukluğunun devamına karar verilen MİA 16 ay, evet 16 ay hapis cezası sonra “Pardon” denilerek görevine iade edildi.

Ama birde onlara sormalı bu sürenin nasıl geçtiğini, neler yaşadıklarını, psikolojik, ruhsal anlamda başlarına nelerin geldiğini..

Bu kısa kısa örneğini verdiğim MİA’yı en yakın dostları WhatsApp’tan, sosyal medyadan engelledi. Görev yaptıkları yerde omurgasız insanlar tarafından “zaten biliyorduk” diyerek bir tekme daha vuruldu. En acı olanı başlarındaki abileri, meslek büyükleri olan Valiler tarafından yok hükmünde görülmeleri oldu.

Göreve döndükten sonra o omurgasızlar utanmadan, arlanmadan “Sayın Kaymakamım biz biliyorduk sizin göreve döneceğinizi” diyerek en aşağılık insan örneğini gösterdiler.

Valilerin bazıları göreve dönen MİA’nın yüzüne bakmamaya gayret gösterdi. Buna benzer örnekleri çoğaltabiliriz.

**

Ve konuya gelirsek, açığa alınan kaymakamlarımız malum. Kendileri için verilecek olan ADİL KARARI bekliyorlar. O nedenle Allah karar verici olan İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun, Bakan Yardımcısı Sayın Muhterem İnce’nin, Personel Genel Müdürü Sayın M. Fatih Serdengeçti’nin ve zincirin diğer halkası olan her bir üyenin yardımcısı olsun.

Açıkta bulunan MİA içerisinde haksızlığa uğradığını tahmin ettiğim, gördüğüm, şahit olduğum isimler var. Ve kalplerinde adalet müessesine karşı kırgınlık her geçen gün artmakta. Bir vatandaş olarak dileğim Adaletin bir an evvel yerini bulması. Böylece mağdur olanlar haklarına erişirken diğer yandan suçlu olanların hak ettiklerini bulması gerekir. Ki en önemlisi bir mağduriyeti gidermenin vereceği en büyük şey “Adalet hissinin” yeniden inşası eşsiz bir duygu olacaktır.

  • Bir valimiz var ki; açıkta olan mesai arkadaşı MİA’yı arada bir arayıp hal hatır sormasının ne kadar kıymetli olduğunu yazmaya gerek yoktur sanırım.

** Bu arada FETÖ konusunda en adil olan bakanlığın İçişleri Bakanlığı olduğu gerçeğini de yazılı olarak buraya yazmamız gerekiyor ki bir hakkı teslim etmek için yiğidin ölmesini beklemiş olmayalım.

Kararname ve Kayyımlık Beklentisi

Büyük bir umutla beklenen Kaymakamlar Kararnamesi bilindiği gibi bayram öncesinden sonrasına kaldı. Bu arada yerinin değişmeyeceğine emin olan kayyımlar varken diğer yandan kayyım olmayı bekleyen kaymakamlar da var. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun bu konuda isim isim çalıştığı malum. Bakalım “buradayım gitmiyorum, bakanlık kendisi kal dedi” diyen kayyımlardan kimler değişecek ve onların yerine “kayyım görevi talep ediyorum” diyenlerden kimler göreve gelecek?

Bütün soruların cevabını kararname yayınlandığında görmüş olacağız. Bakalım “aaa” dedirtecek sürprizler yer alacak mı?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.