Karantina İhlali Yapanlar KYK Yurtlarına Götürülecek

Karantina İhlali Yapanlar KYK Yurtlarına Götürülecek
REKLAM ALANI
10.09.2020
132
A+
A-

Valilikler karantina kurallarını ihlal edenleri KYK yurtlarında karantinaya alma kararlarını açıkladılar.

Son haftalarda iyice artan vaka sayısın yanında karantinada olması gerekirken karantina kurallarını ihlal ederek sokaklarda gezen, düğünlere katılan sorumsuz davranış örnekleri gösteren vakalar hem moralleri bozmuş hem de vaka sayısının artmasına neden olmuştu.

Karantina kurallarını ihlal ederek evlerini terk eden corona virüs hastalarına yönelik valiliklerden peş peşe kararlar geldi. Karantina ihlali yapan vatandaşlar KYK yurtlarına alınacak ve masraflar bu kişilerden tahsil edilecek

Düzce, Çankırı, Sakarya, Sivas, Afyonkarahisar ve Kayseri başta olmak üzere tüm yurtta Valilerimiz, corona virüs teşhisi konularak karantina ihlali yapan vatandaşların KYK yurtlarına alınmasına ve kaldıkları sürede masrafların da bu kişilerden tahsil edilmesine karar verdiler.

Düzce Valisi Cevdet Atay, corona virüs teşhisi konularak karantina ihlali yapan vatandaşların KYK yurtlarına alınacağını duyurdu. Vali Atay, kaldıkları sürede masrafların bu kişilerden tahsil edileceğini açıkladı. Düzce Valisi Cevdet Atay, sosyal medya hesabından açıklama yaparak corona virüs nedeniyle karantinada olan vatandaşları uyardı. Atay, sosyal medya paylaşımında, “İlimizde toplum sağlığını hiçe sayarak karantina ihlali yapan vatandaşlarımızı KYK yurtlarına alarak karantina sürelerinin tamamlanmasını sağlayacağız. Yurtlarda kalma süreleri boyunca oluşan masrafları da kendilerinden tahsil edeceğiz” açıklamasında bulundu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.