Kar Üstünde Karakucak Güreşleri Nefes Kesti

Kar Üstünde Karakucak Güreşleri Nefes Kesti
Yayınlama: 13.02.2022
A+
A-

Artvin’in Şavşat ilçesinde düzenlenen, “25. Uluslararası Kar Üstü Karakucak Güreşleri”ne vatandaşlar ilgi gösterdi.

Şavşat Kaymakamlığı, Veliköy Muhtarlığı ile Veliköy Kültür ve Dayanışma Derneği iş birliğinde 1370 rakımlı bağlı Veliköy’de organize edilen güreşlere Artvin’in yanı sıra Rize, Tokat, Samsun Sivas, Erzurum ve Gürcistan’dan 81 sporcu katıldı.

Kar üstünde 12 kategoride yapılan güreşlerin finalinde, Erzurum Büyükşehir Belediyesi adına güreşen Eren Dursun Duran ile Kenan Gör mücadele etti.

Müsabakayı, 24. Uluslararası Kar Üstü Karakucak Güreşleri’nin de başpehlivanı olan Kenan Gör kazandı. Gör, böylelikle iki yıl üst üste başpehlivan unvanı aldı.

Güreşlerde 35 kiloda Gürcistan’dan Arbakeze Dar, 45 kiloda Gürcistan’dan Minaze Mate, 50 kiloda Rize’den İskender Yazıcı, 55 kiloda Artvin’den Ahmet Sucu, 60 kiloda Artvin’den Ahmet Kuru, 65 kiloda Artvin’den Ömer Faruk Kestane, 70 kiloda Erzurum’dan Köksal Misli, 75 kiloda Erzurum’dan Köksal Çakmak, 80 kiloda Gürcistan’dan Shhulukya Mirza, 85 kiloda Erzurum’dan Adem Akbulut, 90 kiloda ise Samsun’dan Denizcan Çırak birinciliği elde etti.

Her yaş grubundan çok sayıda kişinin izlediği güreşlerde başpehlivan 10 bin lira ile ödüllendirildi. Kategorilerinde birinci olan güreşçilere toplam 35 bin lira ödül dağıtıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.