Kandil’in “Çok Acil” İhtiyacı, CHP ve İYİ Parti İktidarı

Kandil’in “Çok Acil” İhtiyacı, CHP ve İYİ Parti İktidarı
Yayınlama: 12.11.2021
A+
A-

Terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Duran Kalkan, yayınladığı video ile CHP ve İYİ Parti’ye, “Erdoğan iktidarını indirmeli, dıştan destek verilmeli. Sokakta herkes yürümeli, seçim beklenmemeli” çağrısında bulundu.

Irak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon için Cumhurbaşkanı’na verilen yetkinin iki yıl daha uzatılmasını öngören tezkere, CHP ve HDP’nin “hayır” oylarına karşı, AK Parti, MHP ve İYİ Parti’nin “evet” oylarıyla kabul edildi.

Tezkerenin kabul edilmesinin ardından PKK’nın elebaşlarından Duran Kalkan, örgütün yayın organına yaptığı açıklamasında, CHP ve İYİ Parti’ye mesaj gönderdi. 

“SEÇİM BEKLENMEMELİ!”

Tezkerenin iki parti için ‘temel sınav’ olduğunu savunan terör örgütü elebaşı, “Muhalefette bir canlanma var. Türkiye İdlib’den Libya’dan daha etkin Irak’ın kuzeyinde. Erdoğan iktidarını indirmeli, dıştan destek verilmeli. Sokakta herkes yürümeli seçim beklenmemeli” ifadelerini kullandı.

Terörist elebaşı, “Tayyip Erdoğan’ın istifası için herkes yürüyebilir. Bu yönetimi çökertmemiz gerekiyor. Mücadele edip yenmemiz gerekli. Hükümeti, yönetimi düşürmek gerekli” şeklinde, terör örgütünün ayakta kalabilmesi için Türkiye’de acil iktidar değişikliğinin yapılması gerektiğini öne sürdü.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.