Kan Bağışında Bulunacaklara 1461 Forma

Kan Bağışında Bulunacaklara 1461 Forma
Yayınlama: 12.10.2021
A+
A-

Türk Kızılay Doğu Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü ve Trabzonspor Kulübü’nce başlatılan “Anca Beraber Kanca Beraber” adlı kampanyada, kan bağışçılarına 1461 forma hediye edilecek.

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, 24 Ekim’e kadar sürecek kampanya dolayısıyla 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı’nda konuşlandırılan tırı ziyaret etti.

Buradaki vatandaşlarla sohbet eden Vali Ustaoğlu, Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Ertuğrul Doğan’ın desteğiyle kan bağışında bulunan vatandaşlara verilecek forma sayısının 1461 olduğunu söyledi.

Vali Ustaoğlu, başlatılan kampanya kapsamında yanında iki kişi getiren vatandaşa bir Trabzonspor forması hediye edildiğinin duyurulduğunu hatırlatarak, “Biz vatandaşları teşvik etme adına bugün bunu değiştirdik, kan bağışında bulunan her kişiye bir forma hediye edeceğiz. Tabii bu, 1461 ile sınırlı olacak” dedi.

AMAÇ, KAN BAĞIŞINI TEŞVİK

Amaçlarının hem vatandaşları kan bağışına teşvik etmek hem de Kovid-19 sürecinde azalan kan stoklarına katkı sağlamak olduğuna işaret eden Ustaoğlu, bu kampanyayla Türk Kızılay Doğu Karadeniz Bölge Kan Merkezi’nin ihtiyacının karşılanacağını kaydetti.

Türk Kızılay Doğu Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dila Baran ise vatandaşların ilgi gösterdiği kampanyayla kan stoklarına çok ciddi katkı sağlanacağını belirterek, destek veren herkese teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.