Kamuda Yeni Dönem!

Kamuda Yeni Dönem!
Yayınlama: 14.07.2021
A+
A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sayıları bir milyona yaklaşan 696 sayılı KHK ile taşerondan kadroya geçen sürekli işçilere müjde vermeye hazırlanıyor. Öte yandan devlet kurumlarında kullanılan ve milyonlarca kamu personelini yakından ilgilendiren bilgi sistemiyle ilgili de yeni bir çalışma başlatıldı. Çalışma bittiğinde kamu personelinin tüm bilgi ve işlemleriyle ilgili yeni bir dönem başlayacak.

Çalışma Bakanlığı’nda uzman bir kadro tarafından üzerinde çalışılan düzenlemelerin detaylar belli olmaya başladı. Çalışma tamamlandığında hazırlanan taslak üst makamlara iletilecek.

Hazırlanan düzenlemeye göre; sürekli işçilere bulundukları bakanlıklarında yer değiştirme imkanı getiriliyor. Çalışma Genel Müdürlüğü’nde yürütülen çalışmaya göre, eş durumu, sağlık ve mazeret nedeniyle sürekli işçilerin çalıştıkları bakanlıklarda iller arasında yer değiştirebilecek. Böylece eş ve çocuklarından ayrı olarak başka bir şehirde çalışan kamu işçileri aileleriyle aynı ile tayin edilebilecek.

İller arasında sürekli işçiler becayiş yolu ile yer değiştirebilecek. Yani örneğin Kütahya’daki bir işçi Trabzon’a, Trabzon’daki bir işçi Kütahya’ya gitmek istiyorsa bu iki işçi yer değiştirebilecek.

Temizlik görevlisi olarak çalışan sürekli işçilere üniversite mezunu olmaları durumunda sürekli işçi kadrosunda büro personeli olabilmesi imkanı getirirliyor.

Kamu kurumlarının hizmetpersoneli ihtiyacı çerçevesinde sürekli çalışan geçici görevlendirme yönetmeliği çerçevesinde bir yıl süre ile geçici olarak görevlendirebilecek. Eş ve sağlık durumu gibi nedenlerle başka illere gitmek isteyen çalışanların bu talepleri dikkate alınacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.