Kamu Bütçesine Dokunmadan 100 Etkinlik

Kamu Bütçesine Dokunmadan 100 Etkinlik
Yayınlama: 02.05.2019
A+
A-

Sivas Kongresi’nin 100. Yıl Etkinlikleri kapsamında Halkbank ile Valiliğimiz arasında sponsorluk sözleşmesi imzalandı.

Valilik makamında gerçekleşen programda konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, 100. yılın çok anlamlı olduğunu ifade ederek, “Bu heyecanı doya doya herkese yaşatacağız. 7’den 70’e herkesi kucaklayan bir programımız olacak. 100. yılda 100 etkinlik dedik ve icra etmeye başladık” dedi.

Yapılan çalışmaların bir finans gerektirdiğini ifade eden Vali Ayhan, “Bu finans ihtiyacımıza duyarlılık gösteren firmalarımız var. Bunlarla birçok sponsorluk anlaşması yaptık. 100. yıl için yapılan tüm etkinliklerimizi sponsorluk sözleşmeleri ile yerine getiriyoruz. Kamu bütçesine hiç dokunmamış oluyoruz. Halkbankası Genel Müdürlüğü ve yönetimi ile yaptığımız görüşmede bazı etkinliklerimize sponsorluk yapma konusunda dönüş yaptılar. Bu sponsorluk anlaşmamıza kayıtsız kalmadıkları ve heyecanımıza ortak oldukları için kendilerine çok teşekkür ediyorum.

Halkbank ismine münhasır bir şekilde halkın bankası olduğunu da göstermiş oldu. 100. yıl kapsamındaki bu etkinlikler genelde kültürel ve sanatsal ağırlıklıdır. Bu etkinliklerin esnafımıza ve vatandaşımıza da dolaylı yansıması, katkısı oluyor. Küçük dokunuşlarla büyük neticeler de elde etmiş oluyoruz. Hem 100. yılı doya doya yaşıyoruz hem de 2019’un Sivas açısından canlı geçmesine vesile oluyoruz. İlimizde 100. yıl coşkusuna ortak olan, maddi manevi destek veren çeşitli firmalara, mesleki kuruluş, oda, banka, sendika, dernek ve vakıflara, esnafımıza ve iş adamlarımıza teşekkür ediyorum. Halkbank Genel Müdürümüz Osman Arslan ve yönetimine, bölge ve il müdürlüğümüze ise şükranlarımı sunuyorum. Bu duyarlılığın artarak herkese örnek olmasını diliyorum.” dedi.

Halkbank Sanayi Şube Müdürü Abdurrahman Avşar ise 100. yıl coşkusuna katkı sağladıkları için memnuniyetlerini ifade etti.

Daha sonra Halkbank Sanayi Şube Müdürü Abdurrahman Avşar ve Vali Salih Ayhan, sponsorluk sözleşmesini imzaladılar.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.