Kaldıkları Tesiste Yangın Çıkan Öğrenciler Mağdur Edilmeyecek

Kaldıkları Tesiste Yangın Çıkan Öğrenciler Mağdur Edilmeyecek
REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.03.2022
44
A+
A-

Kastamonu’nun İhsangazi ilçesinde bir bölümünde üniversite öğrencilerinin kaldığı sosyal tesiste çıkan yangın söndürüldü. Vali Avni Çakır, öğrencilerin ilçedeki boş yurtlara yerleştirildiğini, mağdur edilemeyeceklerini söyledi.

Yeni Mahalle’deki iki katlı İhsangazi Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler binayı sardı. Tesisin bir bölümünde konaklayan Kastamonu Üniversitesi İhsangazi Meslek Yüksekokulu’nda eğitim gören 11 öğrenci, görevlilerce tahliye edildi. Çalışanların haber vermesi üzerine yangına İhsangazi Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale etti.

Ekiplerce söndürülen yangın, tesiste hasara neden oldu.

VALİ ÇAKIR OLAY YERİNDE

Yangınla ilgili inceleme yaparak öğrencilerle sohbet eden Kastamonu Valisi Avni Çakır, gazetecilere yangının gece saat 02.00 sularında çıktığını söyledi.

Çakır, sosyal tesisin alt katında öğrenciler ve misafirlerin ortak kullandığı alan ile İhsangazi Kadın Kooperatifi’nin üretim atölyelerinin olduğunu söyledi.

Üst katta ise 6 odada 11 öğrencinin kaldığını belirten Çakır, “Yangın çok erken fark edildi. Bununla birlikte arkadaşlar tahliye işlemlerini seri bir şekilde yaptılar. Yanıcı malzemelerin fazlalığı nedeniyle yangını hemen kontrol altına almak mümkün olmadı ama çok şükür ki herhangi bir can kaybımız yok. Öğrencilerin ilçedeki boş yurtlara yerleştirilmeleri sağlandı. Ne tür zararları, ne tür ihtiyaçları varsa tamamı karşılanacak. Kendilerini mağdur etmeyeceğiz. Mevcut binanın hasarı çok büyük görünüyor.” şeklinde konuştu.

Yangının çıkış nedeniyle ilgili de bilgi veren Çakır, “Yangının banyodan geldiği söylendi. Banyoda elektrikli aparatlar var. Çocuklar da daha yeni gelmeye başladılar. Aşırı yüklenmeden de kaynaklanabilir diye arkadaşlarımızın bir tahmini var ama kesin bilgi olay yeri inceleme ekiplerinin yapacağı detaylı çalışmadan sonra belli olacak.” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.