Kahraman İtfaiyeci: “Yine Olsa Aynı Şeyi Yaparım”

Kahraman İtfaiyeci: “Yine Olsa Aynı Şeyi Yaparım”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 19.01.2022
50
A+
A-

Erzurum’da 17 Aralık’ta bir evde çıkan yangına müdahale ederken baygın haldeki Afgan kız çocuğuna gaz maskesini verdikten sonra dumandan etkilenen ve kalp krizi geçiren itfaiyeci Yücel Küçük, yine aynı şeyi yapmaktan çekinmeyeceğini söyledi.

Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nde iki gün yoğun bakımda tedavi gördükten sonra anjiyo olan ve normal servis odasına alınan Küçük, yaşadıklarını anlattı.

Kahraman itfaiyeci Küçük, evde çıkan yangında bir ailenin mahsur kaldığı ihbarı üzerine ekip arkadaşlarıyla olay yerine gittiklerini söyledi.

İhbar adresine ulaştıktan sonra ailenin ev içinde olduğunu tespit ettiklerini anlatan Küçük, “İçeriye giriş yaptık, içeridekiler dumandan etkilenmiş, bilinçleri kapalıydı. O anki refleks ile vicdanen gaz maskemi çıkarıp baygın haldeki durumu kötü olan kız çocuğuna verdim. Ev içinde gaz maskemi verdiğim için dumana maruz kaldım ve dumandan çok etkilendim.” dedi.

“KENDİ ÇOCUKLARIM GÖZÜMÜN ÖNÜNE GELDİ”

Küçük, daha önceden bir rahatsızlığının olmadığını belirterek, yangına müdahale sonrası kendini iyi hissetmediğini ve sağlık durumunun kötüye gittiğini aktardı.

Hastaneye kaldırıldığında kalp damarlarının tıkalı olduğunu ve stent takıldığını ifade eden Küçük, “Evde Afgan çocukları baygın görünce kendi çocuklarım gözümün önüne geldi, zaten bizim görevimiz kurtarmak, oraya gidiş nedenimiz belli. İçeride yaralıları kurtarmaya mecburduk. Çocukları kurtardığım için mutluyum. Gaz maskemi verdiğim için hiç pişman olmadım. Aynı durum yine olsa yine maskemi çıkarır veririm.” diye konuştu.

BEŞ KİŞİLİK AİLE KURTARILMIŞTI

Aşağı Mumcu Mahallesi’nde bulunan Korucuk Apartmanı’nın bodrum katındaki Afganistan uyruklu ailenin oturduğu evde 17 Aralık’ta yangın çıkmış, olay yerine intikal eden itfaiye ekipleri, içeride mahsur kalan Roghayyeh ve eşi ile kızları Zehra (17), Zohre (16) ve Zeynep Alavi’yi (14) kurtarmıştı.

Kurtarma çalışması sırasında itfaiye personeli Küçük, evde baygın haldeki ailenin kız çocuğuna gaz maskesini verdikten sonra dumandan etkilenmiş ve kalp krizi geçirmişti.

Öte yandan, dumandan etkilenen Afgan annenin Van’da, kızlarının ise Erzurum Şehir Hastanesi’nde tedavilerinin sürdüğü belirtildi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.