“Kadınlarımızın Her Alanda Bilinçli Olmalarını İstiyoruz”

“Kadınlarımızın Her Alanda Bilinçli Olmalarını İstiyoruz”
REKLAM ALANI
29.10.2021
64
A+
A-

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, kadın kültür evlerinin önemine değinerek, “Bu evleri bizler kadın akademisi olarak planladık. Kadınlarımızın her alanda daha eğitimli, daha donanımlı ve bilinçli olmalarını istiyoruz” diye konuştu.

Vali Çiçek, Hocalar Kaymakamlığı ziyaretinde Kaymakam Mustafa Caner Culukar’dan bilgi aldı. Ardından Hocalar Kadın Kültür Evi’ni ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, Serbest Kürs etkinliğine katıldı. Kadın Kültür Kooperatifi’ndeki temaslarında Vali Çiçek, üretimi yapılan el emeği ürünleri inceledi, 

“UYUŞTURUCUYLA MÜCADELENİN ÖNEMİ

Burada bir açıklama yapan Çiçek, “Bu evleri bizler kadın akademisi olarak planladık. Kadınlarımızın her alanda daha eğitimli, daha donanımlı ve bilinçli olmalarını istiyoruz. Özellikle uyuşturucuyla mücadele konusunda eğitimler veriliyor. Lütfen annelerimiz bu konuda da duyarlı olsun. Çocuklarımızı takip edelim. Onların bu zehrin pençesine düşmesine izin vermeyelim. İstediğiniz her konuda en uzman kişilerden eğitimler düzenleniyor. Bu evlere sahip çıkalım. Kadın Kültür Evleri kadınlarımızın evi olarak uzun yıllar hizmet versin” dedi.

Hocalar Belediye Başkanı Ali Arslan’dan ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Çiçek, gelen talepleri dinledi. Çiçek, ilçede yapımı süren Yavaşlar Devlethan Mesire yerinde incelemelerde bulundu.

Daha sonra Sandıklı ilçesi Sorkun Köyü’ne geçen Vali Çiçek, burada vatandaşların taleplerini dinledi. 

Akdağ Tabiat Parkı’nda yapımı süren Avct Köşkü’nün çalışmaları hakkında bilgi alan Çiçek, jandarma karakollarında inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Kaynak: Afyon Türkeli Gazetesi

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.