“Kadın kursiyerler bizi mahcup etmedi”

“Kadın kursiyerler bizi mahcup etmedi”
REKLAM ALANI
09.01.2020
190
A+
A-

Kütahya’nın Hisarcık İlçesi Kaymakamı Buğra Karadağ, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Hasanlar Köyü’nde açılan Tahrirci / Çinici kursunu ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı.

Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, İlçe Milli eğitim Müdürü İlhan Cebeci ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sebiha Kaya ile birlikte ilçe Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan çini kursunda kursiyerler ile sohbet ederek, üretim, pazarlama konularında görüş alış verişinde bulunan Kaymakam Karadağ, burada yaptığı açıklamada kursiyerlere de övgü dolu sözler söyledi.

Kaymakam Buğra Karadağ, “Hasanlar Köyünde ki kadın kursiyer gurubun bu işin üstesinde rahatlıkla gelebileceğini kursun başında ifade etmiştim. Bugün itibariyle bizleri mahcup etmedikleri için mutluluğumuz bir kat daha artmıştır. Bununda ötesinde, sizlerin bu kurs sayesinde ev ekonominize katkıda bulunacak olmanız bizleri asıl memnun eden husustur. Sadece bu kurs sayesinde birkaç ay içerisinde asgari ücret kadar gelir elde edecek olmanız Hisarcık İlçemiz özelinde büyük önem arz etmektedir. Beklentimiz Hasanlar Köyü’nün bu konuda diğer köylere örnek olması ve söz konusu iş kolundan daha fazla gelir elde edilmesidir.” diyerek, kursun açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.