“Jandarma, Milleti Millet Yapan Değerlerin de Ordusudur”

“Jandarma, Milleti Millet Yapan Değerlerin de Ordusudur”
MOBİL REKLAM ALANI
Yayınlama: 29.04.2022
27
A+
A-

İzmir İl Jandarma Komutanlığı’nın iftarında konuşan Vali Yavuz Selim Köşger, “Ülke sathının 784 bin kilometresinin yüzde 80’inde, yüzde 90’ında jandarma personeli asayiş ve güvenliği sağlıyor. Jandarmamız bugün bize şunu da gösterdi; Jandarma sadece kanun nizam ordusu değil, milleti millet yapan değerlerin de ordusudur” dedi.

İzmir İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen iftar programında konuşan Vali Köşger, davetten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Vali Köşger, Jandarmanın vatan savunmasının yanı sıra, değerlerin de koruyucusu olduğuna vurgu yaparak, şunları kaydetti:

“Ülke sathının 784 bin kilometresinin yüzde 80’inde yüzde 90’ında jandarma personeli asayiş ve güvenliği sağlıyor. Jandarmamız bugün bize şunu da gösterdi; Jandarma sadece kanun nizam ordusu değil, milleti millet yapan değerlerin de ordusudur. Bir millet kendi değerleriyle var olur, kendi değerlerinin koruduğu sürece muhafaza ettiği sürece varlığını devam ettirir. Kendi değerlerimizi hiçbir zaman küçümsemememiz, dört elle sarılmamız lazım. Bu anlamda bugün burada icra edilen programdan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Emeği geçenlere, İl Jandarma Komutanımız Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay ve ekibine çok teşekkür ederim.” 

“KIŞLA VE JANDARMANIN YÜREĞİ, HALKA SONUNA KADAR AÇIK”

İzmir İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay ise Türk tarihinin, vatanı ve bayrağı uğruna şehit düşen kınalı kuzularla, Mehmetçiklerle, kahraman emniyet mensubu polislerle, kahraman güvenlik korucuları ile dolu olduğunu söyledi.

Tuğgeneral Atabay, “Yüce Türk milletinin bağrından çıkmış Jandarma teşkilatının kışlası ve Jandarma personelinin yüreği İzmir halkına sonuna kadar açıktır. Esasen bu akşam ev sahibi bizler değil milli duyguları yüksek ve yüreği vatan sevgisi ile dolu İzmirli kardeşlerimizdir. Bizleri bu gece yalnız bırakmayan tüm konuklarımıza, tüm İzmirliler’e şükranlarımızı ve saygılarımızı sunuyorum” diye konuştu.

İftar programına Vali Köşger ve Tuğgeneral Atabay’ın yanı sıra, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Öztürk, İzmir İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne ve bir çok davetli katıldı.

Programda, konservatuvar grubu üyeleri tasavvuf müziği konseri verirken, İl Jandarma Komutanlığı personeli tarafından şiir dinletisi yapıldı.

MOBİL REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.