İşyerinde Aşı Ol, Ciğeri Bedava Ye!

İşyerinde Aşı Ol, Ciğeri Bedava Ye!
REKLAM ALANI
11.08.2021
56
A+
A-

Şanlıurfa Valiliği, koronavirüs vakalarının arttığı kentte, aşılama oranının artırılması için 18-25 yaşındaki gençler için kampanya düzenledi. Bir ciğerci esnafı da ‘aşı ol, ciğerimi ye’ sloganıyla kampanya başlattı.

Valilik tarafından başlatılan kampanya kapsamında, aşılarını yaptıran 18-25 yaşındaki gençlere noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimi ile bisiklet, tablet, burs veriliyor ve günlük Halfeti gezisi yaptırılıyor.

Valilik tarafından başlatılan kampanya kapsamında, aşılarını yaptıran 18-25 yaşındaki gençlere noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimi ile bisiklet, tablet, burs ve günlük Halfeti gezisi yaptırılıyor.

Valilik tarafından başlatılan kampanya kapsamında, aşılarını yaptıran 18-25 yaşındaki gençlere noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimi ile bisiklet, tablet, burs ve günlük Halfeti gezisi yaptırılıyor.

İŞYERİNDEN DESTEK

Valiliğin başlattığı kampanyaya kentte bulunan bir ciğer lokantası da ‘aşı ol, ciğerimi ye’ sloganı ile destek oldu. 

Lokanta sahibi Bekir Yüksekyayla, hafta içi saat 19.00 ile 21.00 arasında işyerine gelen gezici sağlık ekibine aşı yaptıran müşterilerden hesap almayacaklarını söyledi. 

Kampanyaya bu şekilde destek olan lokantayı beraberinde AK Parti Milletvekili Zemzem Gülender Açanal ile birlikte ziyaret eden Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, duyarlılığından dolayı işletme sahibine teşekkür etti.

Vali Erin, genç nüfusun yüksek olduğu Şanlıurfa’da, 18 ila 25 yaş arasındaki kişilerin aşı olmalarını teşvik etmek amacıyla hediye kampanyası başlattıklarını hatırlattı.

“BU TABLOYU TERSİNE ÇEVİRMELİYİZ”

Vali Erin, sözlerini şöyle sürdürdü:: 

“Şanlıurfa’da aşılama için büyük bir gayret gerekiyor. Şanlıurfa aşılama oranında yüzde 42’lerde ve Türkiye’de sonuncu sıralardayız. Gerçekten çok ciddi artışlar var. 

Vatandaşlarımızı sorumlu davranmaya davet ediyoruz. Pandemiyle mücadeledeki kurallara davet ediyoruz. Kayıp sayıları artmaya başladı. Yoğun bakımlarda sıkıntı baş göstermeye başladı. Bu gelişmeyi tersine çevirmemiz lazım. 

Vatandaşlarımızdan isteğimiz herkesin aşı olması ve daha fazla can kaybının yaşanmamasıdır.”

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal ise salgının başından beri Şanlıurfa’da sürecinin çok iyi yönetildiğini belirterek, “Ancak aşılamada bu durumu söylemeyeceğim. Aşılamada en son sıradayız. Aşılama kampanyası bizim için çok önemlidir. Okulların açılma dönemi geliyor. Öğrencilerimizin koşarak okullarına gidebilmesi için aşılama kampanyasına riayet edilmesini istiyoruz. Elimizdeki en büyük silah aşılamadır” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.