İstanbul Valiliği’nden “Çengi” Açıklaması

İstanbul Valiliği’nden “Çengi” Açıklaması
REKLAM ALANI
Yayınlama: 03.09.2021
66
A+
A-

Sosyal medyadan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in paylaştığı videoya ilişkin İstanbul Valiliği bir açıklama yaptı. Valilik, Akşener’in paylaştığı videodaki iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabından bir video paylaştı. Videodaki, bölgelerindeki elektrik kesintisi nedeniyle İstanbul Valiliği’ne giden bir esnaf, görüşme sırasında Vali Ali Yerlikaya’nın kendisine “Çengiler gibi kravat takmış gelmişsin” ifadesi kullandığını iddia etti. 

Söz konusu esnaf, Meral Akşener’e gururunun kırıldığını söylerken İstanbul Valiliği, Akşener’in paylaşımında yer alan iddialara ilişkin kamuoyunu doğru bilgilendirme adına açıklama yaptı.

“İDDİALAR, GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR”

Açıklamada, İstanbul Gıda Toptancıları Tüccarları Derneği Başkanı Mustafa Karlı ve beraberindeki heyette yer alan Hayati Arı’nın 9 Temmuz Cuma günü saat 16.30’da İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’yı ziyaret ettiği kaydedilerek, şu bilgilere yer verildi:

“Valilik makamında yapılan görüşmede, Vali Ali Yerlikaya tarafından sarf edildiği iddia edilen ‘Çengiler gibi kravat takmış gelmişsin’ ifadesi kesinlikle kullanılmamıştır ve iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Valilik makamını 800 esnaf adına ziyaret ettiğini iddia eden Hayati Arı’nın, dernek üyeliği ve esnaf kaydı olmadığı gibi, kuru gıda hali esnaflarımızı temsil etme yetki ve sorumluluğu da yoktur.” 

KESİNTİ SÖZ KONUSU DEĞİL

Mülkiyeti Eyüpsultan Belediyesi’ne ait olan haldeki esnafları temsil etmeye, İstanbul Gıda Toptancıları Tüccarları Derneği’nin yetkili olduğu ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Rami Kışlası’nda bulunan Kuru Gıda Toptancı Hali esnafımız için, Başakşehir ilçemiz Şahintepe Mahallesi’nde modern bir ‘Gıda Toptancılar Çarşısı’ inşa edilmiştir. Buradaki esnafımızın yeni yerine taşınma süreci, Valiliğimiz, Eyüpsultan Belediyesi ve ilgili dernek ile yapılan görüşmelerle belirlenen takvime göre yürütülmektedir. 

Esnaflarımızın büyük bir kısmı yeni yerlerine taşınmıştır ve halen taşınma devam etmektedir. Restorasyon ve tahliye çalışmaları tamamlandığında, Rami Kışlası’ndaki 220 bin metrekarelik alanda, 7 milyon kitap kapasiteli Türkiye’nin en büyük şehir kütüphanesi açılacaktır. 

Eyüpsultan Belediyesi’nce taşınma sürecinde esnafımıza her türlü yardım yapılmıştır. Elektrik ve doğalgaz kesintisi yapılmamıştır.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.