Iraklı Kardeşler Bayburt’a Teşekkür Ederek Veda Etti

Iraklı Kardeşler Bayburt’a Teşekkür Ederek Veda Etti
Yayınlama: 18.01.2022
48
A+
A-

Bayburtt’a 7 yıldır uluslararası koruma altında bulunan Iraklı göçmenler Vali Cüneyt Epcim’e veda ziyaretinde bulundu.

Lina Gorgees Yalda Yalda ve Eva Gorgees Yalda Yalda isimli kız kardeşler 7 yıldır geçici koruma statüsü altında bulundukları Bayburt’tan güzel anılarla ayrılıyor. Yaşantılarına Kanada’da devam edecek kardeşler şehre veda etmeden önce Vali Cüneyt Epcim’i ziyaret ettiler.

Valilik makamında gerçekleştirilen ziyarette Vali Epcim nezdinde Bayburt halkına teşekkürlerini bildiren ikili, Bayburt’tan unutulmayacak anılarla ayrıldıklarını belirtti. Yalda kardeşler, Bayburt’ta bulundukları süre zarfında güzel anılar biriktirdiklerine dikkati çekerek en çok Türk halkının misafirperverliği ve yardımseverliğinden etkilendiklerini dile getirdi.

Yalda kardeşler 7 yıllık süreç boyunca hiçbir zorluk yaşamadıklarına da vurgu yaparak, tüm destekleri dolayısıyla Vali Cüneyt Epcim’e teşekkürlerini yineledi.

Vali Epcim ise Yalda kardeşlere ziyaretleri dolayısıyla teşekkür ederek, kendilerini Bayburt’un iyi niyet elçisi olarak Kanada’ya uğurladıklarını söyledi. Vali Epcim, Iraklı kardeşlere bundan sonraki yaşantılarında başarılar diledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.