İpekyolu’nun Çehresi Yatırımlarla Değişiyor

İpekyolu’nun Çehresi Yatırımlarla Değişiyor
REKLAM ALANI
02.09.2021
60
A+
A-

İçişleri Bakanlığı’nca yapılan görevlendirmenin ardından ihmal edilen belediyecilik hizmetleriyle vatandaşları buluşturan İpekyolu Belediyesi, insana dokunan, kentin değerlerini ön plana çıkaran hizmetlere ağırlık verdi.

Altyapıdan üstyapıya, sosyal belediyecilik projelerinden çocuklar için oyun parklarına kadar büyük bir dönüşümün yaşandığı ilçede, çamurdan geçilmeyen yolları yenileyen, sosyal yaşam alanı ve parkların sayısını artıran belediye, halktan gelen taleplerin öncelendiği projeleri hayata geçiriyor.

Kaymakam ve Belediye Başkanvekili Sinan Aslan, göreve geldiklerinde istihdama ve eğitime katkı sunacak, özel sektörü geliştirecek projelere ağırlık verdiklerini söyledi.

Kenti güzelleştirecek her alanda çalışmaları olduğunu belirten Aslan, Van Gölü’nün kıyısında “Sahil Bandı Projesi”ni hayata geçireceklerini, bu projenin hem turizme hem istihdama katkı sağlayacağını vurguladı.

ON BİNLERCE İNSAN İŞ İMKANI

3 kilometrelik kıyı şeridinde uygulanacak projenin devam ettiğini dile getiren Aslan, şöyle konuştu:

“Göle yönümüzü çevirmemiz, gölün nimetlerinden faydalanmamız gerekiyor. Turizmin gelişmesi için bunların yapılması gerekiyor. Burada barakaların, ahırların değil, İstanbul’daki Florya ve Yeşilköy’ün yapılarına benzer alanların yapılması gerekiyor. Projemiz tamamlandığında on binlerce insanımıza iş olanağı sağlamış olacağız. En büyük ve en önemli çalışma olarak bu projeyi görüyorum. Yanımızda İran var. Yerli ve yabancı turistleri buraya çekmek için tüm enerjimizi kullanıyoruz.”

Üniversite sınavlarına hazırlanan gençlere, evde ders çalışma imkanı olmayan öğrencilere ve kadınlara yönelik “Eğitim Köşkleri” inşa ettiklerini anlatan Aslan, ayrım yapmadan tüm aileleri ziyaret ederek gönüllerine dokunmaya çalıştıklarını vurguladı.

50 YILDIR ALTYAPISINA DOKUNULMAYAN KENTE HİZMET

İlçede sosyal hayatın gelişmesine yönelik projelerin yanı sıra temel belediyecilik hizmetlerine de ağırlık verdiklerini belirten Aslan, 50 yıldır altyapısına dokunulmayan yerlerde hizmet üretmeye çalıştıklarına dikkati çekti.

Aslan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Şehrin önemli noktalarına 40’tan fazla park yaptık. Asfalt ve kilit taşlarıyla kırsal bölgelerin yollarını yaptık, muhtar ofisleri kurduk. Çocukların oynayabileceği alanlar yoktu. Mahallelerimize voleybol, basketbol ve futbol sahaları kazandırdık. Çocuklara forma, ayakkabı dağıttık. Birbirleriyle kaynaşmaları için turnuvalar düzenliyoruz. Başarılı olan gençlerimizi ulusal ve uluslararası müsabakalarda destekliyoruz.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.