İpekyolu’nda Van Gölü’nü Temiz Tutma Seferberliği

İpekyolu’nda Van Gölü’nü Temiz Tutma Seferberliği
Yayınlama: 17.04.2022
40
A+
A-

İpekyolu Belediyesi’nce Van Gölü sahilinde başlatılan temizlik çalışmasında 45 ton çöp toplandı. Çalışmalara katılan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, Van Gölü’nü temiz tutmaya devam edeceklerini kaydetti.

Van Gölü’nün korunması için kapsamlı çevre temizliği çalışması yürütüldü. İpekyolu sınırları içinde kalan 3 kilometrelik sahil bandında yapılan, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın’ın da yer aldığı çalışmaya, Van Gölü Aktivistleri Derneği, Türkiye Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Yeşilay Derneği üyeleri de gönüllü olarak katıldı.

Sahilde toplanan yaklaşık 45 ton çöp, kamyonlara yüklenerek katı atık tesisine sevk edildi.

“HERKESİN HASSASİYET GÖSTERMESİ GEREKİYOR”

Kaymakam Aydın, göl konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla temizlik çalışması başlattıklarını söyledi.

Fotoğraf bilgisi: İpekyolu Belediyesince Van Gölü sahilinde başlatılan temizlik çalışmasında 45 ton çöp toplandı.

Herkesin Van Gölü’nün korunması konusunda hassasiyet göstermesi gerektiğini vurgulayan Aydın, şöyle konuştu:

“Van Gölü temiz kalsın. İpekyolu Belediyesi ve Van Gölü aktivistlerimizle kendi sorumluluk alanımızda tüm personelimizle birlikte temizlik çalışması yürüttük. Çıkan çöp atıkları oldukça fazla. Lastikler, çocuk bezleri, plastik atıklar çevremize ve Van Gölümüze zarar veriyor. Bu temizliğimizi aktivistlerimiz, gönüllülerimiz ve personellerimizle birlikte yapıyoruz ancak bu yetmez. Aynı zamanda Van Gölü’nün etrafındaki tüm belediyelerin, ilçelerin ve Van Gölü etrafında yaşayan herkesin hassasiyet göstermesi gerekiyor. Temizlik faaliyetlerine katılan tüm personellerimize, Van Gölü Aktivistleri Derneği’ne, Yeşilay’a, Toplum Gönülleri’ne teşekkür ediyorum. İnşallah Van Gölü’nü temiz tutmaya devam edeceğiz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.