İnsanlar Daha İyi Yaşasın Diye Tüm Kurumlar Seferber

İnsanlar Daha İyi Yaşasın Diye Tüm Kurumlar Seferber
Yayınlama: 24.02.2022
A+
A-

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, Demeter Kadın Kooperatifi üyeleriyle buluşmasında, kadınların her alanda güzel işler yaptıklarını belirterek, insanların daha iyi şartlarda yaşaması için tüm kurumların seferber edildiğini kaydetti.

Vali ve Belediye Başkan Vekili Akbıyık, Yüksekova ilçesinde şehit ailelerini ve Demeter Tarımsal Kalkınma Kadın Kooperatifi’ni ziyaret etti.

Akbıyık, Yüksekova’nın Bağdaş köyünde oturan, 1993 yılında PKK’lı  teröristlerle çıkan çatışmada güvenlik korucusu eşi Abdulkerim Kaya ile 2009 yılında oğlu Sadullah Kaya’yı şehit veren Sultan Kaya’yı ziyaret ederek, taleplerini dinledi.

Bölücü terör örgütünce 1989 yılında yakınları şehit olan Aykut ailesine de Güngör mahallesindeki evlerinde ziyarette bulunan Akbıyık, her zaman şehit ailelerinin yanında olduklarını, bundan sonra da olmaya devam edeceklerini söyledi.

Demeter Tarımsal Kalkınma Kadın Kooperatifi üyeleriyle buluşan Vali Akbıyık, burada yaptığı açıklamada, “Kadınlarımız her alanda güzel işler yapıyorlar. Hakkari’nin dağlarından toplanan şifalı bitkilerden ortaya konulan ürünler gerekse yöresel yemekler kahvaltıları uygulamakla güzel bir çalışma yürütülüyor. Valilik olarak projelerle bir taraftan hayvancılığı bir taraftan da böyle kadın kooperatiflerin sayısını artırmaya çalışıyoruz” dedi.

Hakkari ve Şemdinli’de de böylesi kooperatiflerin kurulacağını dile getiren Akbıyık, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hakkari’de insanlarımızın daha iyi şartlarda yaşamalarını sağlamak için bütün kurumlarımızı seferber ediyoruz. Her yerin potansiyeline göre destek veriyoruz. Çukurca’da bir taraftan yöresel tahini susamı desteklerken bir taraftan da taş evleri restore ediyoruz Yüksekova’da aspir bitkisini destekliyoruz. Yüksekova’da mandacılığı destekliyoruz.”

Vali Akbıyık’a ziyaretleri sırasında İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kavukçu, İl Emniyet Müdürü Salavat Mete Pınar, Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ömer Çimşit, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Yalçın ve İlçe Emniyet Müdürü Murat  Güneş eşlik etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.