İlklerin Kadını Yasemin Adar’a Coşkulu Karşılama

İlklerin Kadını Yasemin Adar’a Coşkulu Karşılama
REKLAM ALANI
09.08.2021
118
A+
A-

Kadınlarda güreş branşında Türkiye’ye ilk olimpiyat madalyasını getiren Yasemin Adar için Balıkesir girişindeki Değirmenboğazı Mesire Alanı’nda davul ve zurna eşliğinde tören yapıldı.

Konvoy eşliğinde Valilik bahçesine gelen Yasemin Adar, burada Balıkesir Valisi Hasan Şıldak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’la bir araya geldi.

Vali Hasan Şıldak, törende yaptığı konuşmada, Yasemin’in Balıkesir ve Türkiye’nin gururu olduğunu belirterek, bundan sonraki süreçte kendisinden altın madalya beklediğini dile getirdi.

Yasemin’i kutlayan Yücel Yılmaz da gençlere güzel bir rol model olduğu için milli güreşçiye teşekkür etti.

GÜREŞTE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ  

“İlklerin kadını” olarak anılan Yasemin Adar ise şunları kaydetti:

“Hem Balıkesir’imize hem de Türkiye’ye hayırlı uğurlu olsun. Ben her zaman tarihte ilkleri başaran bir kadın oldum. İlk Avrupa şampiyonu oldum, dünya şampiyonu oldum ve her zaman hedefimin olimpiyatlar olduğunu söyledim. Elimden geldiğince de sözümü tutmaya çalıştım. Hedefim her zaman altın madalyaydı ama bronz madalya benim için çok büyük bir başarı çünkü bu madalya da tarihte bir ilk ve ben ilklerin kadını olmaktan gurur duyuyorum.”

Karşılama törenine, Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, milli güreşçinin babası Naim Adar ve Balıkesirli sporcular da katıldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.