İlkadım’da robotik kodlama atölyesi açıldı

İlkadım’da robotik kodlama atölyesi açıldı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 13.01.2023
65
A+
A-

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Öğrencilerimiz burada teknoloji ile biraz daha yakınlaşacaklar. Öğrencilerimize çok büyük katkıda bulunacağını biliyoruz. Bunlar küçük dokunuşlar ancak önemli konulardır” dedi.

İlkadım ilçesinde bulunan Şehit Burak Zor İmam Hatip Ortaokulu’na “Fatma Baran Robotik Kodlama Atölyesi” sınıfının açılışı yapıldı.  

İçerisinde kodlama setleri, elektrik devreleri, bilgisayarlar, öğrencilerin kendi radyosunu yapabileceği teknik imkanlar ve eğitim materyallerinin bulunduğu atölye protokol üyelerinin katılımıyla açıldı.

Vali Dağlı, “Buranın bizim için ayrı bir manası vardır. Şehidimizin ismini alan bir okulumuzdayız. Bunlar küçük dokunuşlar ancak önemli konulardır. Öğrencilerimiz burada, robotik kodlama atölyesinde teknoloji ile biraz daha yakınlaşacaklar. Öğrencilerimize çok büyük katkıda bulunacağını biliyoruz. Buradaki öğrencilerimizin hepsi TEKNOFEST gençleridir. Bu gibi şeylerde teknolojiyle daha yakından ilgilenmek suretiyle ülkemizin geleceğinde inşallah söz sahibi olacaklar. Ben tekrardan hayırlı ve uğurlu olsun diyorum” diye konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.