İl Tanıtım Günleri İçin Bakanlıktan Düzenleme

İl Tanıtım Günleri İçin Bakanlıktan Düzenleme
Yayınlama: 05.01.2022
A+
A-

Valilikler, İl Kültür ve Turizm Müdürlükleriyle irtibata geçilmeden il genelini ilgilendiren tanıtım günlerinin kaynak ve dağınıklığa yol açtığı gerekçesiyle yeni düzenlemeye gidildi. Buna göre tanıtım günleri, söz konusu ilin valisi başkanlığında toplanacak İl Tanıtma ve Geliştirme Kurulu öncülüğünde gerçekleştirilebilecek.

İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine gönderdiği uyarıda, valilikler ile il kültür ve turizm müdürlükleriyle irtibata geçilmeden ilin genelini ilgilendiren tanıtım günü etkinliklerinin, hem kaynak israfına hem de dağınıklığa yol açtığına dikkati çekti.

Kaynak israfı ve dağınıklığının ortadan kaldırılmasını isteyen Bakanlık, bu nedenle ilin tamamını ilgilendiren tanıtım etkinliklerinin söz konusu ilin valisi başkanlığında toplanacak İl Tanıtma ve Geliştirme Kurulu tarafından yapılması gerektiğini bildirdi.

“SİYASİ KARAR” İDDİASI

İçişleri Bakanlığı’nın yeni düzenlemesine ilişkin bazı medya organları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) başlatılan ‘terör’ soruşturmasının ardından ‘siyasi karar’ değerlendirmesi yaptı.

Bugüne kadar özellikle İstanbul ve Ankara’da düzenlenen tanıtım günlerine ilişkin söz konusu medyada yer alan haberlerde, valiliklerden izin alınmayan ya da olur verilmeyen etkinliklerin yapılamayacağı, bunun da İstanbul ve Ankara büyükşehir belediyelerine yönelik uygulama olduğu öne sürüldü.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.