İl Emniyet Müdürü’nden “Tebdili Motosiklet” Uygulaması

İl Emniyet Müdürü’nden “Tebdili Motosiklet” Uygulaması
Yayınlama: 19.11.2021
A+
A-

Edirne Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar’ı, yunus timi üniformasıyla kullandığı motosikletin üzerinde görenler hem şaşırıyor hem de sohbet imkanı buldukları için mutlu oluyor.

Temmuz ayında kentte göreve başlayan Alçalar, kontrol noktalarındaki polis ekiplerini denetlemede ve halkla bir araya gelmede farklı bir metot uyguluyor.

Zaman zaman takım elbisesi yerine yunus timi kıyafeti giyen, makam aracı yerine de motosikleti tercih eden Alçalar, günün farklı saatlerinde denetime çıkarak polis ekiplerinin isteklerini dinliyor, halkın ilettiği sorunların yerinde verdiği talimatlarla çözüme ulaşmasını sağlıyor.

“TEK AMAÇ, HUZUR VE EMNİYET

Alçalar, tek amaçlarının Edirne’nin huzuru ve emniyetini sağlamak olduğunu söyledi.

Yunus timi kıyafetiyle motosiklet kullandığını görenlerin önce şaşırdığını anlatan Alçalar, çok güzel tepkiler aldığını dile getirdi.

EKSİKLİKLERİ GÖRMEDE VATANDAŞ İLE İLETİŞİM

Sohbetlerinde polisinin kısa sürede olaylara müdahale ettiği, anında ihbarları değerlendirdiği yönünde dönüşler aldığını ifade eden Alçalar, şöyle konuştu:

“Polisimizin Edirne’de bu konulara çok duyarlı olduğundan bahsediyorlar. Bu ziyaretlerde de bazı sorunları dinliyorum ve anında çözüyoruz. Çözüm belki daha hızlı oluyor bu anlamda. Bizim bazı eksikleri görebilmemiz için vatandaşla sürekli görüşmemiz gerekiyor. Esnafla da görüşeceksiniz, kafeterya işletenle de görüşeceksiniz, muhtarlarla görüşeceksiniz, hepsini değerlendirip bir yol çizmeniz gerekiyor. Tek amacımız güvenliği en iyi seviyede sağlayabilmek ve huzur ortamını temin edebilmek. Her zaman bunu yapmaya çalışıyorum.

Edirne çok büyük bir şehir değil, her tarafını kısa sürede gezebilme imkanı bulmuş oluyoruz. Gece de çıkıyorum. Karakollarımızı, polis merkezlerimizi, arama noktalarımızı, kapıda görev yapan polislerimizi her zaman habersiz denetleme imkanı buluyoruz.”

GÖZLERİNDEN TANIDI

Karaağaç Mahallesi Muhtarı Agah Korkan da Alçalar’ın sıklıkla mahallelerini ziyaret ettiğini aktardı.

Alçalar’ın ziyaretlerinden memnuniyet duyduklarını belirten Korkan, “Vatandaş şaşırıyor tabii, alışık değil. Yunus kıyafetli, kasklı, motosikletli bir polis ama aslında Emniyet Müdürü. Geçen kask vardı, gözlerinden tanıdım, ‘Bizim Emniyet Müdürümüz’ dedim. Tabii ki mahallemize sık sık gelmesinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Memnuniyet duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kafe çalışanı Şükrü Yüksel de Alçalar’ın kendilerini farklı kıyafet ve motosikletle ziyaret etmesine şaşırdıklarını vurguladı.

Daha önce alışık olmadıkları bir durumla karşılaştıklarını kaydeden Yüksel, “İlk önce motordan inip kaskı çıkarınca şaşırdık doğal olarak. Memnuniyet duyuyoruz, halkla kendisi iç içe. Memnunuz, her zaman bekleriz.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.