İdlib Şehidi Teğmen Fırıncıoğulları Adına Kütüphane

İdlib Şehidi Teğmen Fırıncıoğulları Adına Kütüphane
Yayınlama: 06.04.2022
A+
A-

Suriye’nin İdlib kentinde 20 Şubat 2020’de şehit olan 26 yaşındaki Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları’nın adı, Bitlis’in Tatvan ilçesinde kurulan kütüphaneye verildi.

İlçe merkezindeki Hüseyin Çelik Anadolu Lisesi’nde oluşturulan “Şehit Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları Kütüphanesi”nin açılışına katılan Kaymakam Tekin Erdemir, kütüphanenin gönüllü öğretmen ve iş adamlarının desteğiyle kurulduğunu söyledi.

Kütüphanenin kurulumunda emeği geçenlere teşekkür eden Erdemir, şöyle konuştu:

“Okullarımız daha da gelişiyor ve modernleşiyor. Her gün bir okulumuzda aktivite var, emek var. Bazı öğretmenlerimiz gönüllü olarak okul boyama veya renklendirme çalışması yapıyor. Bazıları da kütüphane veya sınıfları daha da güzelleştirme veya zenginleştirme konusunda emek veriyor. Gözlerindeki ışığı, sevinci, heyecanı görmek bizleri fazlasıyla mutlu ediyor. Bugün de burada şehidimizin adına kurulan kütüphanemizin açılışına katıldık.”

Suriye’nin İdlib kentinde 20 Şubat 2020’de şehit olan 26 yaşındaki Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları’nın adı, Bitlis’in Tatvan ilçesindeki Hüseyin Çelik Anadolu Lisesinde oluşturulan kütüphaneye verildi.

Türk dili ve edebiyatı öğretmeni Süleyman Serter de Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” projesine destek sunmak ve şehidin adını yaşatmak amacıyla 2020’den bu yana kütüphane yenileme çalışması yürüttüğünü belirtti.

Kütüphanenin kurulumuna destek olan iş adamı Asım Kardoğan ise aşta köy okulları olmak üzere okul kütüphanelerine kurulum ve kitap desteği sağladıklarını, “Bu kütüphane için 3 bin 500 kitaba ulaştık. Aynı zamanda köy okullarına renk katıyoruz” diye konuştu.

Açılışa, Belediye Başkan Yardımcısı Necdet Ökmen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Yüzer, İlçe Emniyet Müdürü Kubilay Taşkın, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Çağım Barış Türüdü ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.