İçişleri, Çocuklara “Trafik Bilinci”ni Aşılıyor

İçişleri, Çocuklara “Trafik Bilinci”ni Aşılıyor
REKLAM ALANI
07.08.2022
15
A+
A-

İçişleri Bakanlığı’nca 66 ilde oluşturulan 124 çocuk trafik eğitim parkında son 2 yılda 254 bin 784 çocuğa trafik emniyet kemeri kullanımı, karşıdan karşıya geçme, güvenli takip mesafesi gibi temel trafik kuralları öğretildi.

İçişleri ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın iş birliğiyle, trafik bilincinin oluşturulması amacıyla hayata geçirilen “Çocuk Trafik Eğitim Parkları” projesi kapsamında şu ana kadar 66 ilde 124 çocuk trafik eğitim parkı faaliyete geçirildi.

Bu kapsamda 2020’de 4-12 yaş grubundaki 40 bin 668, 2021’de 54 bin 258 çocuğa trafik kuralları konusunda teorik ve uygulamalı eğitim verildi.

Fotoğraf bilgisi: İçişleri Bakanlığı’nca 66 ilde oluşturulan 124 çocuk trafik eğitim parkında son 2 yılda 254 bin 784 çocuğa trafik emniyet kemeri kullanımı, karşıdan karşıya geçme, güvenli takip mesafesi gibi temel trafik kuralları öğretildi.

Bu yılın ilk 6 aylık döneminde ise eğitimlerden 159 bin 858 çocuk yararlandı. Trafik parklarından yararlanan çocukların sayısı 254 bin 784’e ulaştı.

EĞİTİM PARKLARI YAYGINLAŞIYOR

Çalışmalar kapsamında bu yıl Bursa, Gaziantep ve Şanlıurfa’daki trafik eğitim parkları faaliyete geçti.

Ağrı, Bingöl, Batman, Bitlis, Edirne, Elazığ, Hakkari, Iğdır, Kahramanmaraş, Kayseri, Osmaniye ve Samsun’da trafik parklarının açılması planlanıyor.

Eğitim parklarındaki uygulamalarda, trafik ışığı bulunan/bulunmayan okul ve yaya geçitlerinde karşıdan karşıya geçiş, gündüz ve gece üst/alt geçit ve yaya yolu, araçlarda emniyet kemeri, sesli ve ışıklı işaretlerin kullanımı, kavşaklarda manevra kuralları, park ve park etme kuralları, güvenli takip mesafesinin önemi gibi konularda öğrencilere bilgi veriliyor.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.