İçişleri Bakanlığı’na Yeni Atama ve Kaymakamın Ziyareti Hakkında

İçişleri Bakanlığı’na Yeni Atama ve Kaymakamın Ziyareti Hakkında
REKLAM ALANI
02.09.2019
492
A+
A-

Hüseyin Akkaş

2019 yılı  MİA Kararnamesi’nde en çok konuşulan kaymakamdı kendisi. Kayyım olarak görev yaptığı ilçede ciddi anlamda yatırımlar yaptı.

Şehrin güzelleşmesi, park yapılması anlamındaki yatırımdan bahsetmiyorum elbette. Lakin eğer yatırıma fiziki açıdan bakarsak gözle görülen ve ciddi anlamda gündem oluşturan yatırımlara da imza attı ekibi ile kaymakamımız.

Benim kaleme almak istediğim yatırım halka ve çocuklara dokunarak yapmış olduğu geleceğimizi ilgilendiren bölüm.

Yaptırılan kültür merkezinde etkili faaliyetler, çocuklara okuma alışkanlığının kazandırılması için yapılan organizasyonlar.

Ve en az bunlar kadar önemli olan spor dokunuşları. Hatta spora yapılan yatırımların meyvesini de kısa sürede almaya başladılar.

Van ili Gürpınar ilçesi Kaymakamı Osman Doğramacı’dan bahsediyorum. Kararnamede en çok konuşulan isim olmasının sebebine gelince malumunuz Hakkari Yüksekova’ya atanmış olması.

Elbette bu kararnameyi sorgulayacak veya eleştirecek değilim. Böyle bir konuda taraflar arasında gerçekleşen muhtemel  konuşmanın detayına sahip olmadan bir şeyler yazmak sizlerin vaktini boşa harcamaktır.

Yüksekova’ya atanan Kaymakam Doğramacı göreve başladıktan sonra ilk ziyaretini gerçekleştirdi. Bu ziyaret belki sıradan seçilmiş bir program olabilir. Ama ben öyle olsa bile anlamlı ve mesaj içeren bir ziyaret olduğunu düşünüyorum.

Kaymakam Osman Doğramacı ilk ziyaretini ADEM’e yaparak “önceliğimiz geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklar” demiştir ve gerekli mesajı vermiştir.

Bu vesile ile yerleri değişen tüm MİA’ya üstün başarılar dileriz.

İçişleri Bakanlığı Bakan Müşavirliğine Atama

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Bakan Müşaviri olarak atanan genç isme dönük basında çeşitli eleştiriler gelmişti.

Bilindiği üzere bakan müşavirleri, bakanın görev süresiyle sınırlı olarak görev yapar, bu kadroya açıktan atananlardan görevi sona erenlerin veya görevden alınanların memuriyetle ilişikleri kesilir. Bakanlar aynı zamanda parti üyesi ve siyasi yönü olan kişiler oldukları için bakanlıkta bu alanda görev yapacak ve siyasi çevrelerle ilişkilerde görev alacak müşavir ve danışman kadrolara da ihtiyaç bulunuyor. İçişleri Bakanlığı gibi çok yönlü bir kurumda böyle bir atamanın yapılmış olmasının gerekliliğini sorgulamanın yersiz  olduğunu  düşünüyor ve Cihad Biradlı’ya başarılar diliyoruz.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.