Yalan ve İftiralar Huzuru Bozamayacak

Yalan ve İftiralar Huzuru Bozamayacak
REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.11.2022
21
A+
A-

Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın Türk Silahlı Kuvvetlerinin ‘kimyasal silah’ iftirasıyla başlayan yalan furyasına sarılarak, bunu terör örgütü lehine kullanmak isteyen, aralarında HDP milletvekillerinin de bulunduğu gruba Silopi’de izin verilmedi.,

TSK’nın envanterinde dahi bulunmayan ‘kimyasal silah’ kullanıldığı yönündeki iftiralar, terör örgütü PKK sempatizanları tarafından bir bir dile getirilmeye başlandı. Önce Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı tarafından dillendirilen iftira, daha sonra İzmir’deki baro genel kuruluna da yansıdı. Bir avukatın TSK’ya yönelik hakaretlerine ilişkin suç duyurusunda bulunurken, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da sosyal medya üzerinden iddialara ortak oldu.

Şebnem Korur Fincancı’ya başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli büyük tepki gösterdi. Fincancı, daha sonra onun iftiralarını tekrar eden ve paylaşan çok sayıda isme her kesimden tepki geldi.

SEZGİN TANRIKULU İÇİN FEZLEKE

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) terörle mücadele operasyonlarında kimyasal silah kullandığı iddialarına ilişkin açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu hakkında “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan fezleke hazırladı.

Tanrıkulu’nun paylaşımının terör örgütü PKK/KCK’nın stratejik hedefleri ile bu hedefler bağlamında geliştirdiği söylem ve eylemleriyle aynı doğrultuda olduğu belirtilen fezlekede, Tanrıkulu’nun “terör örgütü propagandası yapmak” suçunu işlediği ifade edildi.

Fezleke, TBMM’ye iletilmek üzere Adalet Bakanlığı’na gönderildi.

TEHDİTLERE ALDIRMADILAR

Halbuki yapılan operasyonlar ve bölgeye yapılan yatırımlar, vatandaşın çok büyük bir bölümünün huzur içerisinde yaşamak istediğini, Cizre’de organize edilen etkinlikle gösterdi. Yaklaşık 100 bin kişininyer aldığı Cizre’deki etkinliğe katılan vatandaşlar, bu tür etkinliklerin Şırnak merkezde ve diğer ilçelerde de organize edilmesi konusunda talepte bulundular.

Etkinliğe ilişkin değerlendirmede bulunan Şırnak Valisi Osman Bilgin, güvenli bir bölge haline gelen Şırnak’ta ve ilçelerinde güzel işlerin devam edeceğini ifade ederek, “PKK terör örgütü başta olmak üzere onun uzantıları bu konserin başarılı olmaması için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Maalesef vatandaşlarımızı tehdit ettiler ama vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Buraya katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullanmıştı. “Şırnak’a gitmeyin.” çağrısında bulunanların bölge halkının mutluluğunu istemediğini söyleyen Bilgin, halkı daha mutlu etmek için devlet olarak gerekeni yapacaklarının mesajını vermişti. Bilgin, “Şu anda burada bu gece 100 bin kişi vardı. Ben Cizre, Şırnak, Silopi İdil, Beytüşşebap, Uludere, Güçlükonak halkına teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız ve bize güvenin. Sizinle birlikte el ele verince güzel Şırnak’ımızı, Cizre’mizi daha güzel yarınlara hazırlayacağız.” bilgisini vermişti. 

Bu etkinliğin üzerinden çok geçmeden yine Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde düzenlenen festival, bölge insanının huzura ne kadar özlem duyduğunun göstergesi oldu. 

HUZURA FİTNE ATEŞİ

Terörden arındırılan dağlarda her türlü sosyal faaliyet huzurla yerine getirilirken, doğal güzellikler turizme açılırken, bölge insanının mutluluğundan rahatsız olan kesimler harekete geçti.

Huzurun ve bölgeye yatırımın sonuçlarının terör örgütü PKK’nın çıkarlarıyla örtüşmeyeceğini gören kesimler, yalan ve iftiraları propaganda malzemesi olarak kullanmak üzere sokakları karıştırmayı amaçladı.

Onlar için tabi ki ellerinde Fincancı’nın fitilini ateşlediği fitne bugün kullanılabilecek en güncel malzeme oldu. Özellikle HDP’liler ve terör örgütü PKK’ya hizmet eden sosyal medya hesapları, TSK’ya yönelik artan iftiralar üzerinden örgütlenerek, Şırnak’ın Silopi ilçesinde ve İstanbul’da gösteri düzenlemek istedi. 

İZİN VERİLMEDİ

Silopi ilçesinde HDP milletvekillerinin de bulunduğu grubun düzenlediği izinsiz gösteride 50 şüpheli gözaltına alındı.

Silopi Başverimli beldesi HDP binası önünde aralarında milletvekillerinin de bulunduğu yaklaşık 500 kişilik grup. Habur Sınır Kapısı’na izinsiz gösteri yapmak için toplandı.

Gruba eylemlerinin yasal olmadığı konusunda uyarılarda bulunulurken, dağılmamaları üzerine müdahale edildi ve 50 kişi gözaltına alındı.

Doğu ve Güneydoğu’daki şehir ve ilçeler, özellikle buralarda görev yapan Mülki İdare Amirlerinin devletin projelerini sahada uygulamasıyla yaşanabilir merkezler haline geliyor. 

Terör örgütü ve yandaşları ise bölgedeki varlığını sürdürme adına burada yapılan yatırımları, projeleri sekteye uğratarak kendi hegemonyasını sürdürmek istiyor.  Yurt içinde neredeyse sıfıra inen terör örgütünün bölge ile iletişim noktası ise siyasi ayak olarak kullanabilecekleri zemindeki HDP, diğer partilerdeki destekçileri, milliliği tartışılır olan sivil toplum örgütleri temsilcileri. Terör örgütü ve onun emellerinin nüfuz bölgesindeki kesinlikle önünün kesilmesinin en büyük sebebi, orada görev yapan Mülki İdare Amirlerinin insanı merkeze alan projeleridir. 

Neşat Ergül/Türk İdare

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.