Husumetli Aileler, “Dünya Barış Günü”nde Barıştı

Husumetli Aileler, “Dünya Barış Günü”nde Barıştı
REKLAM ALANI
02.09.2021
120
A+
A-

Bitlis’in Tatvan ilçesinde aralarında husumet bulunan iki aile, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde bir araya getirilerek  barıştırıldı.

Bahçelievler Mahallesi’nde 4 ay önce Yücel ve Dinç aileleri arasında çıkan kavgada bir kişinin ölmesiyle başlayan husumetin sona erdirilmesi için Belediye Konferans Salonu’nda barış töreni düzenlendi.

Bitlis Vali Yardımcısı Furkan Seyman, Tatvan Müftüsü Zahit Demirel, Tatvan eski Belediye Başkanı Fettah Aksoy, kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla aile fertleri bir araya getirildi.

Kur’an-ı Kerim’in altından geçerek barış için yemin eden taraflar, ardından yemek yedi.

Vali Yardımcısı Seyman, burada yaptığı konuşmada, barışa vesile olanlara teşekkür etti.

“MÜMİNLER ANCAK VE ANCAK KARDEŞTİR”

Seyman, “Öncelikle sayın Valimiz Oktay Çağatay beyefendinin selamlarını sizlere iletiyorum. Bizler Müslüman ve inançlı insanlarız. Müminler ancak ve ancak kardeştir. Bu kardeşlik barışla, hoşgörüyle, dayanışmayla, muhabbetle, sevgiyle pekişir. Bu nedenle buradaki barışa vesile olan öncelikle ailelerimizden, değerli kanaat önderlerinden ve barışta emeği olan herkesten Allah razı olsun” dedi.

Eski Belediye Başkanı Aksoy ise 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde  Yücel ile Dinç aileleri arasında yaşanan hadiseyi barışla sonlandırdıklarını, bunun memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.